جمعه 15 آذر 1398

امام‌جمعه ایلام اعلام کرد: وجود یک تا سه تحصیلکرده بیکار در خانواده‌های ایلامی

حرکتهاي عظيم علمي و پژوهشي دانشمندان و جوانان فرهيخته ايراني که اکنون در سايه توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري به اوج خود رسيده، موجب وحشت آمريکا و رژيم صهيونيستي شده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "محمدنقي لطفي"، در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه ايلام، اظهار کرد: حرکتهاي عظيم علمي و پژوهشي دانشمندان و جوانان فرهيخته ايراني که اکنون در سايه معنويت، تعهد، تخصص و پاکدامني و توجه آنان به رهنمودهاي مقام معظم رهبري به اوج خود رسيده، موجب وحشت آمريکا و رژيم صهيونيستي شده است.
وي، دليل مخالفت سران سلطه و رژيم منحوس صهيونيستي با ايران را، الگو شدن ايران در منطقه دانست و گفت: سقوط زنجيره‌اي حكومتهاي دست‌نشانده آمريکا و سران سلطه، آنها را به وحشت انداخته و از اين‌رو از هيچ حرکت خصمانه‌اي عليه مرکزيت و الگوي آزاديخواهي در منطقه يعني ايران، دريغ نمي‌کنند اما در هر حرکتي شکست خواهند خورد.
نماينده ولي‌فقيه در ايلام با اشاره به سالروز ولادت حضرت عيسي‌بن مريم(ع) و آغاز سال جديد ميلادي، گفت: حضرت عيسي(ع) از پيامبران بزرگي است که مادر ايشان از زنان وارسته تاريخ است و امام علي(ع) در نهج‌البلاغه بيانات بلندي در مورد اين پيامبر بزرگ آورده است.
امام جمعه ايلام تصريح کرد: با وجود اينکه اين پيامبر بيشترين پيروان را از جمعيت جهان دارد اما به سجاياي اخلاقي ايشان توجه نشده است و فساد موجود در بين پيروان و دستگاه کليسا و کشيشان، با آموزه‌هاي او سنخيت ندارد و تنها نامي از اين پيامبر عزيز باقي مانده است.
حجت‌الاسلام لطفي به هفته "ثبت احوال" اشاره کرد و گفت: اين نهاد با پيشينه يک قرن فعاليت در ايران، خدمات فراوني در جهت حاکميت و پاسداري از مرزهاي تابعيت جمهوري اسلامي ايران داشته است و اصلاح در نظام اداري و تحول اقتصادي منوط به همکاري با اين مرکز مهم در اداره کشور است.
وي به سالگرد تاسيس "نهضت سوادآموزي" اشاره و تصريح کرد: نهضت سوادآموزي که از يادگارهاي ارزشمند امام خميني(ره) است، نقش بزرگي در ريشه‌کن کردن بيسوادي داشته است و آمار بيانگر اين است که جمعيت باسواد کشور در سال 1355، به ميزان 27 درصد بود اما در سال‌جاري آمارها، جمعيت باسواد كشور را بيش از 97 درصد نشان مي‌دهند که نشان از اهميت و زحمات متوليان اين نهاد تاثيرگذار دارد.
امام جمعه ايلام از سفر قريب‌الوقوع هيئت دولت به استان خبر داد و گفت: دغدغه اصلي جوانان و خانواده‌هاي استان، بيکاري است. امروز در خانواده‌هاي ايلامي بين يك تا سه نفر تحصيلکرده بيکار وجود دارد و نرخ بيکاري در ايلام بالا است و دولت بايد فکري اساسي کند و در زمينه تسهيل ازدواج به‌موقع جوانان، تمهيدات لازم را بينديشد.
وي گفت: احداث خط آهن در ايلام، تامين اعتبار زيرساختهاي اقتصادي، ارتقاء بخشهاي لومار و بدره به شهرستان و پيگيري مصوبات سفرهاي گذشته، از جمله خواسته‌هاي مردم استان از دولت است و اميد مي‌رود با حل اين مشکلات، دولت بتواند گامي ديگر را در جهت رفاه مردم ولايتمدار استان ايلام بردارد.
نظرات ارسال نظر