یک‌شنبه 24 آذر 1398

تعرفه برق مناطق جنوبی ایلام گرمسیری شد/قیمت پایه هرکیلووات ۱۰ تومان

نماینده مردم شهرستانهای دهلران،دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی از تغییر تعرفه برق خانگی در شهرستانهای دهلران،دره شهر و آبدانان و محاسبه تعرفه برق این سه شهرستان پس از سالها انتظار به نرخ مناطق گرمسیری کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عزتی با اشاره به پیگیریها، مکاتبات، جلسات و رایزنی های متعدد با مسئولان ارشد کشور در رابطه با قرار گرفتن شهرستانهای حوزه انتخابیه در لیست مناطق گرمسیر کشور، گفت: خوشبختانه پس از چند سال پیگیری بالاخره وزیر نیرو رسما نرخ جدید تعرفه برق شهرستانهای دهلران، دره شهر و آبدانان را ابلاغ کرد.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه کشور افزود: بر اساس ابلاغ وزیر نیرو شهرستان دهلران با قرار گرفتن در مناطق گرمسیر درجه یک کشور به مدت ۹ ماه در سال و در بازه زمانی اول فروردین تا پایان آذر ماه از تعرفه برق گرمسیری درجه یک استفاده می کند.

عزتی ادامه داد: همچنین بر اساس ابلاغ وزیر نیرو شهرستان های دره شهر و آبدانان هم با قرار گرفتن در مناطق گرمسیر درجه یک کشور به مدت شش ماه در سال و در بازه زمانی اول اردیبهشت تا پایان مهر ماه از تعرفه برق گرمسیری درجه یک استفاده خواهند کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس نرخ جدید تعرفه برق شهرستان های دهلران،دره شهر و آبدانان تعرفه برق شهروندان با متوسط انرژی مصرفی ماهانه 0 تا هزار، مازاد بر یک هزار تا دو هزار، مازاد بر دو هزار تا سه هزار کیلوات ساعت در ماه به ترتیب با قیمت پایه هر کیلووات ساعت 10، 11 و 12 تومان محاسبه می شود.

 نماینده دهلران،دره شهر و آبدانان اظهار داشت: گرمسیری شدن تعرفه برق این شهرستانها پس از سالها انتظار سر انجام به وقوع پیوست و هرکیلووات ساعت برق مردم حوزه انتخابیه ام از این پس با قیمت پایه 10 تومان محاسبه خواهد شد.

نظرات ارسال نظر