سن خودکشی در ایلام به کمتر از ۳۰ سال کاهش یافته است

مديركل بهزيستي استان ايلام هشدار داد: خودکشي در استان ايلام به يک بحران اجتماعي تبديل شده که بسيار نگران ‌کننده است.
"صادق رستمي"، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد: با توجه به اينکه آمار دقيقي از ميزان ثبت خودکشي نداريم، اما بنا بر تحقيقات صورت گرفته، در برخي ماهها، مرگ 4 نفر در سطح استان در طول هفته به دليل خودکشي رخ مي‌دهد.
وي با بيان اينکه خودکشي‌هاي انجام‌ شده بيشتر توسط زنان صورت مي‌گيرد، عنوان کرد: آمارهاي ذکر شده از اين وضعيت توسط معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي و مراکز بهداشت و درمان استان ثبت شده است.
رستمي با اشاره به اينکه سن خودکشي در استان ايلام به کمتر از 30 سال كاهش يافته است، افزود: در برخي شهرستانها به‌خصوص "ايوان" وضعيت خودکشي از مرز بحران نيز عبور کرده که در قياس استاني، وضعيت خوبي در پي نخواهد داشت.
مديرکل بهزيستي استان ايلام، يکي از دلايل بالابودن ميزان خودکشي در بين زنان را، طلاق و مشکلات جانبي آن دانست و تصريح کرد: در راستاي مهار اين مشکل در سطح استان، بهزيستي قصد دارد با همکاري معاونت اجتماعي نيروي انتظامي و مرکز تحقيقات و پيشگيري از طلاق دادگستري استان، زنان بيوه پس از طلاق را تحت پوشش قرار بدهد.
وي، نقش رسانه‌ها را در مقابله با اين پديده شوم بسيار بااهميت خواند و گفت: با توجه به رايزني‌هاي صورت گرفته توسط مديران و نهادهاي فرهنگي استان، اميدواريم بتوانيم اين بحران اجتماعي را به طور چشمگيري کاهش دهيم که شاهد اين صحنه‌هاي دلخراش در استان نباشيم.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز