شنبه 9 فروردین 1399

حاشیه های سخنرانی دکتر احمدی نژاد در ورزشگاه ایلام / عدم حضور روحانیون استان

ـ عدم حضور حجه الاسلام و المسلمین لطفی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در ورزشگاه و در جمع مردم ( که حضور ایشان رویه ثابت همه سفرهای رؤسای جمهوری بوده است ) برای   مردم حاضر در مراسم سؤال برانگیز شده بود .
ـ  پارچه نوشته هایی متعددی در مقابل جایگاه سخنرانی رییس جمهور توسط مردم برافزاشته شده بود که مضمون همه آنها اعتراض به عملکرد استاندار ایلام بود .
ـ  رییس جمهور قبل از آغاز سخنان خود و با مشاهده پارچه نوشته هایی مبنی بر درخواست از ایشان برای برکناری استاندار ضعیف خود برای لحظاتی استاندار را به صورت سرپایی به کنار خود فراخواند و جملاتی بین ایشان رد و بدل گردید که همین موضوع موجبات سر و صدای بیشتر معترضان گردید .
ـ  نوشته های تعدادی از پلاکاردها اینگونه بود ( احمدی رجایی زودتر بردار اعلایی ) ( ره توشه اعلایی حذف نیروهای ولایی ) ( ره توشه اعلایی افزایش بیکاری ) هم چنین از رییس جمهور خواسته شده بود که نهاد ریاست جمهوری را از علفهای هرز پاک کند .
ـ  تهدادی از مردم بخشهای شیروان و بدره نیز با همراه داشتن پلاکاردها و سر دادن مرتب شعار در حین سخنرانی خواستار تبدیل بخشهای فوق به شهرستان شدند که رییس جمهور قول مساعد به آنان داد .
ـ  با شروع سخنان اعلایی استاندار ، معترضان به عملکرد ایشان با برافراشتن پارچه نوشته های خود و ایجاد سر و صدا اعتراض خود را اعلام کردند به گونه ای که ایشان در مجموع کمتر از دو دقیقه توانستند صحبت کنند.
ـ  البته استاندار ایلام در جلسه روز قبل از سفر نیز در جمع خبرنگاران در رابطه با عدم توسعه استان و انجام نشدن برخی از مصوبات مهم سفرهای قبلی سوء مدیریت و ضعف خود و همکارانش را یکی از دلایل این وضعیت استان اعلام کرده بود .
ـ  نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز از غایبان مهم و سرشناس جایگاه ویژه بودند .
ـ تقریباً از روحانیون استان نیز کسی در مراسم استقبال حضور نیافته بود.
ـ  تکرار سرودهایی با مضامین خاص  اعتراض تعدادی از مردم ولایتمدار استان را برانگیخت که چرا در ماه های عزاداری محرم و صفر این گونه موسیقی ها از بلندگوی جایگاه پخش کنند ؟
ـ از آنجا که نماینده محترم ولی فقیه در استان به رسم مهمان نوازی از رئیس جمهور در فرودگاه ایلام استقبال نمودند برخی عدم حضور در دیدار عمومی را  اعتراض به اوضاع مدیریتی در استان و بخصوص عدم اجرای مصوبات دولت می دانند.
ـ عمده مصوبات مؤثر سفرهای استانی دولت که اجرای آنها می توانست موجب تحول در استان شود به علت ضعف مدیریت اجرائی نشده است وهمین امر باعث شده است که بیکاری به معضلی بزرگ بخصوص در میان فارغ التحصیلان استان مبدل شود.
ـ ظاهراً و براساس متن ، عمده پارچه نوشته  ها  اعتراضی به عملکرد استاندار ، ازسوی ستادهای حمایتی دکتر احمدی نژاد و شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی استان تهیه شده بود.
ـ ادارات ومدارس مرکز استان برای حضور در مراسم استقبال از رئیس جمهور تعطیل بودند.
ـ مجمع نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی ، جامعه روحانیت ، مطبوعات و احزاب و همچنین ستادهای حمایتی دکتر احمدی نژاد  از منتقدین اوضاع جاری مدیریتی در استان ایلام هستند.
نظرات ارسال نظر