تجار ایلامی: جوایز صادراتی سال ۸۸هنوز پرداخت نشده است

تعدادي از تجار ايلامي فعال در مرز مهران مي‌گويند: جوايز صادراتي سال 88 را به ما پرداخت نکرده‌اند، به تقاضاي جوايز سال 89 نيز سينه رد مي‌زنند.

"عطاالله محمدي" تاجر ايلامي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران درهمين خصوص گفت: هنوز جوايز متعلق به صادرات در سال 88 را دريافت نکرده‌ام و اين درحاليست که تقاضاي جوايز سال 89 را نيز سازمان بازرگاني استان ايلام از ما تحويل نگرفته‌اند.

وي افزود: به دليل مقدار صادراتي که از مرز مهران در سال 89انجام داده‌ام هم اينک 750ميليارد ريال طلب نزد سازمان توسعه صادرات کشور دارم که هنوز جز وعده وعيدهاي تکراري چيزي عايدمان نشده است و درحقيقت اين روند با روند کاهش صادرات از مهران جريان قوز بالاقوزي است که مرز مهران هم‌چنان آنرا پشت سر مي‌گذارد.

وي با تاکيد بر اينکه اين روند باعث سرخوردگي تاجر مي‌شود، افزود: سازمان بازرگاني ايلام تقاضاي جوايز سال 89 را نيز از ما تحويل نگرفته است و سايت سازمان توسعه کشور هم که مسوول ثبت نام متقاضيان است، همچنان بر روي مخاطبان بسته است.

محمدي اضافه کرد: در تماسي که با مسوول دفتر کارگروه جوايزصادراتي کشور به عمل آوردم تنها پاسخي که شنيدم نبود اعتبار و ارائه سهام به صادر کنندگان در برابر مشوق پولي بود.

در همين حال صادرکننده نمونه ايلامي هم گفت: براساس مصوبه وزارت بازرگاني، در ازاي 3درصد صادرات، جايزه‌اي تحت عنوان جايزه صادراتي تعلق مي‌گيرد، با وجوديکه به عنوان صادرکننده نمونه9 شناخته شدم، هنوز جايزه سال88 را دريافت نکرده‌ام.

"مجتبي ملکي زاده" با اعلام اينکه وي توانسته باوجود موانع و محدوديت‌هاي اعمال شده از جمله سوي گمرک عراق در مهران در سال 89 دوميليون و800هزار دلار کالا به عراق صادر کند، تاکيد کرد: جوايز صادراتي در حقيقت انگيزه تاجر را براي انجام فعاليت‌هاي صادراتي بيشتر تقويت مي‌کند.

ملکي زاده گفت: براساس شاخص‌هاي تعريف شده اقتصاد نوين مشوق‌هاي صادراتي يک رويه غير قابل اغماض است و سازمان توسعه صادرات کشور بايستي گام‌هاي بلندتري را در اين بخش بردارد.

درهمين حال عضو اتاق بازرگاني استان ايلام نيز گفت: از مجموع 130صادرکننده مستحق جايزه صادراتي تنها 30نفر از آنان توانسته‌اند جوايز خود را دريافت کنند.

"اکبر ابراهيم نژاد" افزود: نزديک به يکصد تاجر و فعال اقتصادي مستحق جايزه صادراتي از سال 88 هنوز موفق به دريافت اين حق اقتصادي خود نشده‌اند.

تجار ايلامي مي گويند: در رايزني‌هاي به عمل آمده با مسوول دفتر کارگروه جوايز صادراتي و سازمان توسعه صادرات کشور از امکان واگذاري سهام بجاي پول نقد سخن گفته‌اند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز