برگزاری نهمین جشنواره‌ی ملی شعر و داستان جوان

مدير کل حوزه هنري استان ايلام گفت: نهمين جشنواره ملي شعر و داستان جوان با عنوان " ايلام مهد پايداري" در مهرماه جاري در ايلام برگزار مي‌شود.
محمدعلي قاسمي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار کرد: اين جشنواره در 17 و 18 مهرماه امسال با حضور اساتيد برجسته حوزه شعر و داستان و حضور نزديک به 250 هنرمند از سطح کشور برگزار مي‌شود.
او در خصوص اهداف اجراي اين جشنواره ملي، افزود: علاوه بر شناسايي استعدادهاي هر بخش، اعتلاي فرهنگ و هنر و ادبيات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس از اهم اهداف نهمين جشنواره ملي شعر و داستان جوان در ايلام است.
قاسمي برگزاري اين جشنواره در ايلام را با حضور افرادي همچون يوسفعلي ميرشکاک و علي معلم اعلام و عنوان کرد: در اين جشنواره با برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي در مقاطع کودک، نوجوان و جوان و همچنين برگزاري سلسله نشست‌هاي تخصصي در حوزه ادبيات انقلاب اسلامي، آثار مورد بررسي قرار مي‌گيرند.
مدير کل حوزه هنري استان با اشاره به اين‌که فراخوان کشوري اين جشنواره منتشر شده است، بيان کرد: موضوعات جشنواره در دو بخش آزاد و بيداري کشورهاي اسلامي برگزار مي‌شود.
وي بخش‌هاي جشنواره ملي شعر و داستان جوان را در دو بخش داستان و شعر اعلام و عنوان کرد: قالب‌هاي شعري به صورت آزاد، کلاسيک و شعر کودک و نوجوان و قالب‌هاي داستاني به صورت داستان کوتاه، بلند و داستان کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است.
او با بيان اين‌که هنرمندان بايد آثار خود را حداکثر تا تاريخ 15 شهريورماه جاري به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند، اضافه کرد: با توجه به اين‌که دبيرخانه نهمين جشنواره ملي شعر و داستان جوان در ايلام تحت عنوان "ايلام مهد پايداري" در تهران مستقر شده است؛ لذا داوري آثار در مرکز صورت مي‌گيرد.
اين جشنواره توسط مرکز آفرينش‌هاي هنري حوزه هنري با همکاري حوزه هنري ايلام، استانداري، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان، سپاه اميرالمؤمنين (ع) استان و هلال احمر استان ايلام برگزار مي‌شود
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -14روز