شنبه 5 بهمن 1398

امام جمعه ایلام: شکار هواپیمای جاسوسی توسط سپاه بزرگ‌ترین شکست آمریکاست

امام جمعه ایلام گفت: شکار هواپیمای جاسوسی توسط سپاه پاسداران بزرگ‌ترین شکست ارتش آمریکاست.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام در مسجد جامع اظهار کرد: غنیمت گرفتن هواپیمای فوق پیشرفته جاسوسی و رادار گریز سازمان سیا توسط سپاه پاسداران ضربه کوبنده‌ای بر امنیت ملی آمریکا و حاکی از توانایی بسیار بالای نظامی ایران است.
وی ادامه داد: افزون بر این، این رویداد پیروزی ایران اسلامی در نبرد الکترونیکی با ارتش آمریکاست، شکار هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط پدافند هوایی سپاه ضرب شست محکمی برای قدرتمندترین ارتش جهان بود.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: این رویداد پیام محکمی برای رژیم آمریکا داشت تا آمریکا بداند که ایران اسلامی، عراق و افغانستان نیست.   
لطفی تصریح کرد: بزرگ‌ترین دستاورد این اقدام کوبنده نیروهای مسلح ایران ناتوانی و ضعف ارتش آمریکا را به نمایش گذاشت و هیمنه پوشالی نظامی‌گری آنها را برای همیشه درهم شکست و ابرقدرت بودن آمریکا را زیر سؤال برد.
‌امام جمعه ایلام گفت: آمریکا تنها کشوری است که دارای پیشرفته‌ترین هواپیمای جاسوسی در دنیاست و این نوع هواپیما در راهبرد نظامی آمریکا در مناطق مختلف جهان به ویژه در پاکستان، افغانستان و یمن جایگاه بسیار ویژه دارد.  
وی ادامه داد: آمریکا برای تسلط اطلاعاتی بر کشورها و برتری نظامی خود در عرصه‌های جاسوسی و امنیتی از این نوع هواپیماها استفاده می‌کند که از جمله اسرار صنایع پدافند هوایی و شاهکار صنایع هوایی ارتش آمریکاست.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: آمریکا بسیاری از عملیات‌های ویژه خود را برای جمع‌آوری اطلاعات توسط آن به انجام می‌رساند، این پیروزی بزرگ را به ملت ایران و رهبری انقلاب و نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران تبریک عرض می‌کنیم. 
نماینده ولی فقیه در استان‌ ایلام در بخش دیگری از سخنانش به 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و گفت: 16 آذر یکی از نمادهای مهم بیداری دانشجویی برای قدرت‌نمایی در برابر استکبار جهانی است.
وی ادامه داد: روز دانشجو روز عینیت بخشیدن به آرمان‌های بلند این نهضت مردمی و الهی در مسیر فتح قله‌های بلند علم و معنویت است.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: جنبش دانشجویی با ویژگی‌های مخصوص به خود از جمله عدالت‌خواهی، آرمانگرایی، ظلم‌ستیزی و مبارزه با نظام سلطه در چند‌ دهه در عرصه‌های مختلف به نمایش گذاشتند.
لطفی تصریح کرد: انقلاب اسلامی نقطه آغازین در زمینه‌های فکری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جامعه جهانی بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام در بخش دیگری از سخنانش به سالروز شهادت امام چهارم شیعیان اشاره کرد و گفت: امام سجاد (ع) علاوه بر تقوی، پارسایی، علم فراوان، آگاه بر اسرار عالم، عبادت و بندگی، راز و نیاز با خداوند و سجده‌های طولانی، پیام‌رسان عاشورای حسینی و افشاگری علیه جنایات بنی‌ امیه بود.
خطیب جمعه ایلام در پایان از آحاد مردم استان ایلام برای برپایی عزاداری باشکوه در ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی تقدیر و تجلیل کرد.
نظرات ارسال نظر