چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

معاون دادستان ایلام خبر داد: موفقیت ۸۰ درصدی طرح مبارزه با اراذل و اوباش

معاون دادستان عمومي و انقلاب ايلام گفت: با تدابير انديشيده شده قضايي و هماهنگي‌هاي به عمل آمده با نيروي انتظامي و ضابطان دادگستري، 80 درصد از طرح مبارزه با اراذل و اوباش در ايلام با موفقيت همراه بوده است.

خسروي‌زاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) افزود: براساس دستور رييس قوه قضايي در جهت مبارزه با مفسدان اجتماعي مانند چاقوکشي، عربده‌کشي، درگيري‌هاي خياباني و مزاحمت براي نواميس مردم دادگستري ايلام نيز در همان روزهاي نخست وارد عمل شد.

وي تاکيد کرد: نظرسنجي‌هاي به عمل آمده در ميان مردم نشان مي‌دهد 80 درصد از طرح مذکور در استان همراه با موفقيت بوده است.

خسروي‌زاد با بيان اينکه پيش از اجراي اين طرح روزانه 7تا 8 پرونده در اين خصوص به دادگاه ارجاع مي شده است، اضافه کرد: آمارها اينک نشان مي‌دهد اين‌گونه پرونده‌ها روزانه به يک فقره کاهش يافته است.

وي از تلاش ضابطين و نيروي انتظامي در کاهش يا پيشگيري از اين دست جرايم را بسيار قابل تحسين دانست وگفت: رسيدگي به اين‌گونه پرونده‌ها طبق دستور رييس قوه قضايي خارج از نوبت انجام مي‌شود.

به گفته خسروي زاد، از زمان اجراي اين طرح در ايلام زمان کاري ضابطين دادگستري و نيروي انتظامي و فوريت هاي پليسي شدت يافته است. او همچنين ادامه داد: در طرح مذکور مبارزه شديد با کيف‌قابي که در استان مدتي است شدت يافته بود، در اولويت دستگاه قضايي قرار گرفته که هم اينک آمارها از کاهش اين گونه جرايم حکايت مي‌کند.

وي يکي از بازده‌هاي اجتماعي اين طرح را پاکسازي مراکز تفريحي دانست تا خانواده‌ها بدون دغدغه بتوانند لحظاتي را در آنجا به سر کنند.

نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۱ مهر ۱۳۹۰

    آقای معاون دادستان چه کسی برای شما ارازل و اوباش را تعریف می کند؟ چه مقدار یقین دارید که برخورد سلیقه ای نشده است؟ 10 سال پیش من و دوستان دانشجویم را به جرم قدم زدن در خیابان های ایلام بازداشت کردند. در همین طرح جمع آوری ارازل و اوباش. و امروز من در حال دفاع از تز دکتری خود در یکی از نادر ترین رشته های ایران هستم. همین یک ماه پیش برخورد سلیقه ای را در ارتباط با جوانان ایلام دیدم. شاید تعدادی ارازل و اوباش هم جمع آوری شده باشند. اما چند نفر سرخورده ساخته اید؟ با همین طرح به اصطلاح جمع آوری ارازل و اوباش.

    پاسخ به این نظر