امام جمعه موقت ایلام: جهاددانشگاهی مصداق حقیقی کار و مدیریت جهادی است

امام جمعه موقت ایلام گفت: جهاددانشگاهی مصداق حقیقی کار و مدیریت جهادی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، حجت الاسلام و المسلمین «شمس‌الله سراج» امام جمعه موقت ایلام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: هیچ پیامبری در طول تاریخ از تبعیض میان انسان‌ها حمایت نکرده است.

 وی افزود: پیامبران همواره به اخلاق، ایجاد و رعایت عدالت اجتماعی، اقتصادی و کرامت انسانی توجه داشته‌اند.

خطیب موقت جمعه ایلام با بیان اینکه امروز در غزه کشتار مردم به شکل فجیعی صورت می‌گیرد اضافه کرد: مسئولان حقوق بشر در سازمان‌های جهانی چرا چشمانشان را بر روی این جنایات رژیم اشغالگر بسته‌اند و خود را به کوری زده‌اند.

 سراج تصریح کرد: امروز در غزه جنایات اسراییل در کشتار زنان و کودکان مظلوم و بی گناه به اوج خود رسیده که سازمان ملل و حقوق بشر باید هر چه زودتر جلوی این جنایات را بگیرد.

 وی همچنین در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر ایلام به مناسبت‌های پیشرو اشاره و بیان کرد: 11 مرداد سالروز شهادت شهید «فضل‌الله نوری» از شهدای سربلند روحانیت در دوران مشروطه است که در قضیه مشروطه در آن زمان که انحرافاتی پیش آمده بود مثل همیشه روحانیت با شفاف سازی و آگاه کردن مردم توانست جلوی انحرافات دوران مشروطه را بگیرد.

 امام جمعه موقت ایلام همچنین به 14 مرداد روز حقوق بشر اسلامی اشاره و تاکید کرد: ای کاش نامه امام صادق(ع) در خصوص رعایت حقوق انسان‌ها و همچنین نامه مالک اشتر در سازمان ملل برای سردمداران حقوق بشر مطرح و اجرایی شود تا در حقیقت به معنای واقعی حقوق بشر برسند و بدانند که جنایات رژیم اشغالگر فلسطین مصداق واقعی نقض حقوق بشر است .

 سراج با اشاره به اینکه 16 مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی نیز از مناسبت‌های هفته آتی است یادآور شد: این نهاد بالنده علمی در دانشگاه‌ها کار و تلاش جهادی را معنا کرده و پروژه‌های عظیمی از جمله رویان، اردوهای جهادی در مناطق محروم را به شایستگی و با دستان خالی و انقلابی اجرایی کرده است .

 وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی علیرغم تمام مشکلات توانسته با همتی عالی ارتباط بین صنعت و دانشگاه را برقرار کند گفت: کارهای پژوهشی این نهاد انقلابی و علمی در بسیاری از علوم رهگشا بوده است.

 امام جمعه موقت ایلام به سالروز شهادت شهید «محمود صارمی» و روز خبرنگار در 17 مرداد اشاره و اظهار کرد: شغل خبرنگاری جز سخت‌ترین و مشقت‌بار ترین شغل‌هاست که وظیفه اصلی خبرنگاران اطلاع‌رسانی شفاف در تمام صحنه‌هاست.

 سراج خاطر نشان کرد: رعایت انصاف در نوشته‌های خبرنگاران در مطبوعات باید مد نظر باشد و قبل از اینکه قلمی را در دست بگیرند باید خدا را فراموش نکرده و جوانب انصاف را در نظر بگیرند.

 گفتنی است که در پایان نماز جمعه نماز گزاران در تجمعی اعتراض آمیز با سردادن شعار علیه رژیم اشغالگر فلسطین خواهان پایان دادن به جنایات اسراییل علیه مردم مظلوم غزه شدند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز