/ استاندار ایلام در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی/مطبوعات ایلام از طریق پرداخت یارانه حمایت شوند

استاندار ایلام گفت: مطبوعات محلی ایلام با مشکلات بسیاری رو به رو هستند که می‌توان از طریق پرداخت یارانه به نشریات استان مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، مهندس «محمدرضا مروارید» در دیدار با «علی جنتی» اظهار کرد: استان ایلام از نظر توسعه کمی و کیفی مطبوعات نسبت به جمعیت خود جزو استان‌های پیشرو است و با بیش از 30 هفته نامه و نشریه در عرصه رسانه‌های محلی بسیار پرشور و فعال است.

 وی همچنین در خصوص کمک به چاپ و نشر کتاب افزود: باید حمایت‌های ویژه‌ای نیز از ناشران و نویسندگان ایلامی در خصوص انتشار کتب و آثارشان انجام گیرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه کتابخانه مرکزی ایلام در آبان ماه امسال به بهره برداری می‌رسد اضافه کرد: این کتابخانه نیاز به تجهیز و اهداء کتب و تجهیزات نگهداری کتاب دارد که در این خصوص وزارت ارشاد می‌تواند برای هر چه پر بارتر شدن کتابخانه مرکزی استان اقدامات موثری صورت دهد.

«علی جنتی» وزیر ارشاد نیز در این جلسه برای حمایت و بهبود وضعیت نشریات و مطبوعات استان از طریق یارانه‌ها قول مساعد داد و همچنین در خصوص کمک به چاپ و نشر کتاب گفت: وزارت ارشاد در حوزه چاپ و نشر نیز به استان‌های محروم کمک‌های خوبی را در نظر گرفته است و استان ایلام در این حوزه رشد خوبی داشته است .

جنتی راه اندازی کتابخانه مرکزی ایلام را از ضروریات استان دانست و تاکید کرد: برای تجهیزات و تکمیل کتب این کتابخانه بعد از پایان عملیات اجرایی آن قول مساعد می‌دهیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 18ماه و -14روز