بیش از ۹۵ درصد مردم ایلام استحقاق دریافت یارانه را دارند

نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۹۵ درصد مردم استان ایلام استحقاق دریافت یارانه را دارند و مردم و اقشار آسیب پذیر این استان نباید نگرانی از بابت حذف نام آنها از لیست یارانه بگیران داشته باشند.

علی محمد احمدی در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگار تسنیم، اظهار کرد: با پیگیری های به عمل آمده دفتر نفت و گاز در شهرستان دهلران دایر خواهد شد.

وی افزود: مذاکراتی که برای متقاعد کردن مسئولان برای استقرار این دفتر در شهرستان دهلران انجام داده ام 70درصد کار را پیش برده است اما 30درصد مانده مذاکراتی همانند مذاکرات هسته ای را می طلبد تااین مهم محقق شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باتوجه به ذخایر عظیم شهرستان دهلران و سهم آن در حوزه نفت و گازغرب استقرار این دفتر در شهرستان دهلران خواسته ای به جاست که از سوی مردم مطالبه می شود و این خواسته با جدیت دنبال خواهدشد.

وی گفت: پرش واقعی دهلران در همه زمینه ها را هنگامی شاهدخواهیم بود که کار استقرار این دفتر درشهرستان عملیاتی شود.

احمدی عنوان کرد: باراه اندازی دفترنفت و گازغرب در شهرستان دهلران اشتغال زایی خوبی برای جوانان بومی و فاقد شغل شهرستان پدید می آید.

زمستان امسال مردم شهردهلران از نعمت گاز برخوردار خواهند بود

 وی افزود: با برطرف شدن مشکلات، زمستان امسال مردم شهردهلران ازنعمت گازبرخوردارخواهندشد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملیات گاز رسانی که ازچندسال گذشته آغازشده بود و با روند خوبی نیز در حال انجام بود به دلیل مشکلاتی که به وجودآمد به کندی پیش می رفت که خوشبختانه با رایزنی های انجام شده این مشکلات مرتفع شده است.

وی گفت: باتوجه به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت رسانی به همه مردم و در همه نقاط را همیشه در برنامه های خود داشته است مطالبه مردم شهرستان دهلران برای گازرسانی به این شهر نیز در آینده ای نزدیک محقق می شود.

احمدی عنوان کرد: عمده علت توقف ادامه عملیات گازرسانی مربوط به معارضین  حقیقی وحقوقی ای بود که در استان خوزستان بودند که با انجام رایزنی های لازم این مشکلات مرتفع شد و در حال حاضر عملیات گاز رسانی باشتاب خوبی درحال انجام است.

نماینده مردم شهرستان دهلران درمجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: باشتابی که پروژه گازرسانی به شهرستان دهلران به خودگرفته است مردم شهردهلران زمستان امسال ازنعمت گازبرخوردارخواهندبود.

بهره برداری ازجاده چم سرخ - حاضرمیل تاپایان سال 94

وی گفت: جاده چم سرخ –حاضرمیل تاپایان سال 94به بهره برداری خواهد رسید.

احمدی عنوان کرد: این جاده که نقش بسیار مهمی درارتباط مطمئن و آسان مردم بخش های زرین آباد وسراب میمه با مرکز شهرستان خواهد داشت باپیگیری های بعمل آمده به پیمانکاری قوی واگذارشده که درحال حاضرکار را به خوبی پیش می برد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این جاده مواصلاتی که چندین سال است عملیات اجرایی آن برای خارج کردن مردم بخش های زرین آباد و سراب میمه از وضعیت راه نامناسب آغازشده بود به علت اینکه پیمانکارقبلی پروژه، کاراجرای پروژه را به کندی پیش می بردبا گفتگوهایی که داشتیم بنا را براین گذاشتیم که پیمانکارآن عوض شود.

وی گفت: درحال حاضر کار اجرای ادامه عملیات این پروژه مهم شهرستان دهلران به قرارگاه خاتم (ص) که یکی ازپیمانکاران قدر در زمینه اجرای پروژه های عمرانی است واگذار شده که با ورود این پیمانکاربه پروژه شاهد تسریع در اجرای عملیلات هستیم.

دکتراحمدی تصریح کرد: همچون گذشته باجدیت کامل برای تحقق این خواسته مردم تلاش خواهیم کرد وامیدواریم بابرنامه ریزی های انجام شده ازسوی قرارگاه خاتم (ص) برای پروژه چم سرخ – حاضرمیل شاهد بهره برداری وتردد مردم بخش های این شهرستان تاپایان سال 94 در این محورباشیم.

حذف 10 میلیون  نفر از لیست یارانه بگیران

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: دولت در آینده 10 میلیون نفر را از لیست یارانه بگیران حذف خواهد کرد.

وی افزود: اقشار آسیب پذیر و کسانی که استطاعت مالی نامناسب دارند نگران حذف از لیست یارانه بگیران نباشند.

احمدی عنوان کرد: هدفمندی یارانه ها یکی ازگام های مهم و لازم برای اقتصاد بود که خوشبختانه باهمراهی مردم انجام شد چراکه هدفمندی یارانه  حافظ منافع ملی بوده است.

وی گفت: در اجرای دور دوم هدفمندی یارانه ها بنابراین موضوع گذاشته شد که اجرای فاز دوم هدفمندی باشیب بسیار ملایمی انجام شود که مشکلات زیادی را متوجه مردم نکند.

احمدی افزود: باتوجه به اینکه عده ای از مردم نیاز به دریافت یارانه نداشتند خوشبختانه تعدادی ازکسانی که فکرمی کردند می توانند با انصراف از دریافت یارانه به اقتصاد کشور کمک کنند دراقدامی داوطلبانه این کار را انجام دادند اما هم اکنون درلیست یارانه بگیران کنونی نیز افرادی وجود دارند که با بررسی های به عمل آمده ازلیست یارانه بگیران حذف خواهندشد.

وی گفت: با خروج این تعداد افراد از لیست یارانه بگیران  که در حدود 10 میلیون نفر خواهند بود مبلغی که دولت برای پرداخت یارانه های نقدی خواهد داشت کاهش می یابد و صرف رفاه عمومی خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام تصریح کرد: بیش از 95 درصد مردم استان ایلام استحقاق دریافت یارانه را دارند و مردم و اقشار آسیب پذیر این استان نباید نگرانی از بابت حذف نام آنها از لیست یارانه بگیران داشته باشند.

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز