نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد،دو سوم مدیران ایلام انتقادناپذیرند/ مدیران به افراد چاپلوس میدان بیشتری می‌دهند

جامعه شناس ایلامی گفت: نتایج یک پژوهش نشان می­دهد حدود دو سوم مدیران و کارکنان دستگاه­های اجرایی در استان ایلام، در عمل، انتقادناپذیرند.

 «خلیل کمربیگی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی و نقش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اعم از کارکنان عادی و مدیران، برخورداری از روحیه­ انتقادپذیری است.

 کمربیگی با بیان اینکه در فواید نقدپذیری، مقالات بسیار و توصیه­های بی‌شمار شده و مزایای آن در جامعه تبیین و تشریح شده است، افزود: امروزه به هر مدیری لقب انتقادناپذیر داده شود گویی صفت زشتی بدان بخشیده شده و فوراً عکس‌العمل نشان می‌دهد، اما نتایج یک پژوهش صورت گرفته در بین کارکنان دستگاه­های اجرایی در استان بیانگر آن است که متاسفانه در عرصه عمل شاهد فراموشی آن بوده‌ایم و در این زمینه، بین واقعیت و آرمان، شکاف زیادی اتفاق افتاده است.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: بر اساس نتایج یک پژوهش صورت گرفته در میان کارکنان دستگاه­های اجرایی در استان ایلام، میانگین انتقادپذیری مدیران و کارکنان 36.8بوده، هر چند 93.8 از آن­ها معتقد بوده­اند که یک مدیر یا کارمند باید انتقادپذیر باشد، به معنایی دیگر قریب به 94 درصد از کارکنان دستگاه­های اجرایی در استان ایلام، انتقاد را یک هنجار آرمانی در جامعه تلقی کرده، اما در عمل تنها نزدیک به 37 درصد، آن را پیاده می­کنند.

 وی اضافه کرد: می­توان از این یافته این نتیجه را گرفت که اکثریت مدیران و کارکنان انتقاد را حق افراد و مراجعه کنندگان می‌دانند و شاید درخواست کنند که آنها را نقد کنند اما عملاً دوست دارند که از سوی منتقدین تحسین شوند.

 این مدرس جامعه شناسی در دانشگاه‌های ایلام با اشاره به اینکه رواج فرهنگ انتقادپذیری برای تمامی افراد، جوامع و گروه‌ها و خرده­نظام­های وابسته به آن، در سراسر این کره­ خاکی امری لازم و ضروری به شمار رفته و از شاخصه­های مهم یک نظام اجرایی سالم است، تاکید کرد: به نظرم این مهم در جامعه­ اسلامی و شیعی ایلام ضروری­تر است چرا که اکثریت ساکنان، افتخار پیروی از راه و مرام بزرگ­مردی را دارند که به مردم تاکید می­کردند:«گمان مبرید که اگر سخن حقی به من بگویید، بر منگران خواهد آمد و تحمل نخواهم کرد... پس، از اینکه، آن‌چه را حق می‌دانید با من در میان بگذارید یا منصفانه مشورتم دهید، خودداری نکنید؛ که نه برتر از آنم که خطا کنم و نه در کار خویش از خطا ایمنم.»

این مدرس دانشگاه ادامه داد:امام علی(ع) همچنین در نامه­ معروفش به مالک اشتر نخعی می­نویسد:«ازمیان آنان، افرادی را که در گفتن سخنان حق، هرچند تلخ و ناگوار، به تو از همه صریح‌تر هستند، برگزین.» بنابراین با این پیشینه­ مذهبی از سوی بزرگ‌مردی معصوم نیکو آن است که مدیران دستگاه­های اجرایی نه در شعار، بلکه در عرصه­ی عمل نیز سیره ی پیشوای خود را در پیش گیرند.

 کمربیگی بیان کرد: آنچه كه به عينه در نظام اداري در ایلام شاهد آن هستيم و نتایج تحقیقات نیز نشان می‌دهند، انتقادناپذيري اغلب مدیران دستگاه‌هاي اجرايی استان است تا جايي كه كارکنان، آن را يكي از مشكلات خود نيز ذكر کرده و از تهديد امنيت شغلي افراد منتقد در دستگاه­هاي اجرايی، نیز انتقاد دارند. حال اگر سخنان ارباب رجوع را نسبت به انتقادناپذيري از مديران گرفته تا كارمندان جزء شاغل در دستگاه­هاي اجرايي، بشنويم آن­گاه در خواهیم یافت که با اين معضل در نظام اداري استان روبرو هستیم و همین امر یکی از دلایل توسعه­نیافتگی دستگاه­های اجرایی استان به حساب می آید.

 وی همچنین با بیان اینکه عدم پذیرش انتقاد از سوی مدیران دستگاه­های اجرایی، باعث می­شود تا افراد نتوانند رفتار صادقانه­ای از خود بروز دهند، گفت: در این زمینه، نتایج یک کار پژوهشی نشان می­دهد اغلب کارکنان ریشه­ کاهش ارزش صداقت در دستگاه­های اجرایی را حمایت برخی مدیران از کارکنان چاپلوس و دروغ‌گو می‌دانند و معتقدند كه برخی مديران و مسئولان، به افرد متملق و چاپلوس ميدان بيشتري مي‌دهند و افراد صادق نمي‌توانند در نظام اداري رشد كنند.

 این مدرس دانشگاه رواج فرهنگ چاپلوسي و تملق‌گويي در نظام اداري و كاهش معني‌دار ارزش صداقت در دستگاه­های اجرایی استان را نشان از انتقاد‌ناپذيري اغلب کارکنان و مدیران آن اعلام و عنوان کرد: نظام اداري استان براي بهبود در عملكرد و بهره‌وري بيشتر، به نيروي انساني صادق نياز فراواني دارد و مسئولان امر و مديران دستگاه‌هاي اجرايي با واگذاری نقش‌های مهم سازمان به افراد صادق و راستگو و پرهيز از ميدان دادن به افراد دوزیست، چاپلوس و ریاکار، مي‌توانند در رفع اين معضل همت گمارند.

 کمربیگی در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه‌هاي اجرايي باید ضمن پرورش مهارت انتقادپذیری در بین مدیران و کارکنان خود از طریق آموزش، تلاش کنند تا  افراد منتقد را به انحاء مختلف از دور خارج نسازند تا فرهنگ انتقادپذيري رشد کرده و آن گاه،  همه افراد جامعه از مواهب نظام اداری برخوردار شوند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 20ماه و -14روز