افزایش پهنای اینترنت ایلام به شش اس تی ام وان

 مدیرعامل شرکت مخابرات ایلام گفت: این شرکت ارتقا پهنای باند و افزایش سرعت اینترنت استان را به شش اس تی ام وان در دستور کار دارد.

«حشمت اسدی» روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به نشست اخیر استاندار ایلام با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیگیری های به عمل آمده، بزودی سرعت اینترنت در استان افزایش می یابد.

وی ادامه داد: پهنای باند فیبرنوری در استان اکنون پنج (اس تی ام وان) است که بزودی به شش (اس تی ام وان) افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایلام یادآور شد: بحث اینترنت در تمام کشور با مشکلاتی روبروست اما تلاش هایی برای رفع این معضل از سوی مسوولان در حال پیگیری است.

اسدی تاکید کرد: ایلام با ضریب نفوذ 34،6 درصد نوزدهمین استان کشور محسوب می شود و در میان استان های مختلف کشور مازندران با 86،7 درصد در جایگاه نخست قرار داشته و استان های تهران با 68 و اصفهان با 59،3 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی گفت: اینترنت پرسرعت تا پایان نیمه نخست امسال به 54 روستای این استان خواهد رسید.

اسدی ابراز امیدواری کرد مشترکان اینترنت استان با ارتقا پهنای باند از خدمات این شرکت رضایت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایلام بیان کرد: همچنین امسال عملیات بهسازی و توسعه شبکه فیبر نوری به مقدار 140 کیلومتر در مسیرهای ارتباطی ˈایلام - خرم آبادˈ و ˈایلام - گیلانغربˈ انجام می شود.

وی در ادامه در خصوص رفع مشکل سرعت اینترنت در شهرک صنعتی ایلام و ایوان نیز افزود: با توجه به فراهم بودن زیرساخت ها پیگیری لازم برای رفع این مشکل انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایلام اضافه کرد: در خصوص برقراری اینترنت در شهرک صنعتی آبدانان نیز با توجه به انعقاد قراردادها بزودی کار اجرای آن آغاز می شود.

اسدی گفت: همچنین به منظور برقراری اینترنت در شهرک های صنعتی سرابله و شباب نیز باید درخواست کتبی مبنی بر انعقاد قرارداد از سوی این شهرک ها ارایه شود تا اقدام های لازم در این زمینه به عمل آید.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز