۸۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی استان ایلام وصول شد

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: 80 میلیارد تومان درآمد مالیاتی استان ایلام وصول شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا امیدی صبح پنجشنبه در جمع اصناف استان اظهار داشت: مالیات یکی از منابع اصلی درآمد در کشورهای جهان است  وجذب درآمد برای بخش های عمومی، توزیع شفاف کالا و خدمات اقتصادی، کمک به کارای نهادهای اقتصادی تقویت فرهنگ و توزیع عادلانه امکانات و درآمدها  از آثار پرداخت مالیات در جامعه است.

امیدی افزود: آمارها نشان می دهد مردم استان مشارکت خوبی در پرداخت مالیات دارند و 80 میلیارد تومان درآمد مالیاتی استان در سال گذشته بوده است.

امیدی تصریح کرد: سال گذشته سهم درآمدی استان 100 میلیارد تومان بوده است که از این میزان سهم درآمدهای مالیاتی 80 میلیارد تومان توسط اداره مالیاتی وصول شده است.

وی ادامه داد: بین 80 تا 90 درصد از سهم درآمدی استانها متشکل از درآمدهای مالیاتی است.

امیدی عنوان کرد: یکی از برنامه هایی که در حال حاضر در استان ایلام  در حال اجرا است بحث تکمیل اظهارنامه های مالیاتی است.

وی اضافه کرد: 16 هزار اظهارنامه مشاغل، یک هزار و 500 فقره اظهارنامه شرکتها داشتیم و با توجه به اینکه در فصل تیرماه قرار داریم  و صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه فرصت دارند از طریق سامانه الکترونیکی سازمان مالیاتی کشور نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود اقدام کنند.

امیدی اظهار داشت: کسانی که اظهارنامه مالیاتی می دهند می توانند از معافیت مالیاتی برای سال 92 تا معافیت  10 میلیون تومان برای مشاغل برخوردار باشند.

وی تصریح کرد: در صورت تحویل اظهارنامه مالیاتی می توانند از تسهیلات و مبلغ معافیت برخودار باشند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز