رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خبر داد:هزینه ۶ میلیارد تومانی طرح تحول نظام سلامت تاکنون، در ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: از آغاز به کار طرح تحول نظام سلامت تاکنون 6 میلیارد تومان  در استان هزینه شده که منفعت آن به جیب مردم رفته است.           

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «علی دل‌پیشه» در جریان بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از بیمارستان آیت‌اله طالقانی استان ایلام اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت همزمان با سراسر کشور آغاز شد در این طرح بیماران بستری در بیمارستان فقط 10 درصد هزینه‌های درمانی را پرداخت کرده و بیماران تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و عشایر فقط 5 درصد هزینه‌های بستری را پرداخت می‌کنند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان این که بیمارستان طالقانی سومین مرکز آورژانس مرکز استان را از اوایل طرح تحول نظام سلامت راه‌اندازی کرده و توان ارائه خدمت به ساکنان  منطقه جنوب شرقی، شرقی و حاشیه شهر را آغاز گرده است، ادامه داد: این بیمارستان پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص بصورت مقیم دارد.

 دل‌پیشه ادامه داد: از آغاز طرح تحول نظام سلامت بخش بیماران سرطانی و مبتلا به بیماری خونی راه‌اندازی شده که در این مدت کم توانسته از اعزام بیماران به استان‌های همجوار جلوگیری کند.

 وی از راه‌اندازی بخش جراحی فوق تخصص پلاستیک بیمارستان آیت‌اله طالقانی برای اولین در استان خبر داد و گفت: اتاق عمل در مرحله‌ی تجهیز وسایل و رسیدن به بهره‌برداری برای ارائه خدمت به مردم است و به زودی بخش جراحی چشم به این بیمارستان منتقل می‌شود.

 وی با بیان اینکه بیمارستان طالقانی تا چندین ماه پیش حالت متروکه داشت و فقط از بیماران روحی روانی مراقبت می‌کرد اما الان با افتتاح این بخش‌ها به یکی از بیمارستان‌های پربازده و پرثمر تبدیل شده است خاطر نشان کرد: خوشبختانه به دنبال سفر رییس جمهور و وزیر محترم بهداشت و درمان ، فعالیت‌هایی در جهت تجهیز بیمارستان‌های استان انجام گرفته است.

 دل‌پیشه تصریح کرد: در راستای طرح تحول نظام سلامت تاکنون 6 میلیارد تومان هزینه شده که منفعت آن به جیب مردم رفته است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطر نشان کرد: رییس جمهور در جلسات هیئت دولت از تخصیص اعتبار دولتی برای راه‌اندازی بیمارستان 374 تخت‌خوابی استان قول‌های مساعدی داده است که در صورت تخصیص اعتبار 100 میلیون تومانی به این بیمارستان می‌توان هزینه‌های زیرساختی و تجهیزاتی آن را تامین کرد تا با افتتاح این بیمارستان توان جوابگویی به مشکلات درمانی استان را تا 40 سال آینده داشته باشیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -2روز