حضور پزشکان متخصص در ایلام ضروری است

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: حضور پزشکان متخصص در ایلام ضروری است.
 

به گزارش خبرنگار مهر، عمران علیمحمدی صبح یکشنبه از بخشهای مختلف بیمارستان طالقانی و دانشکده دندانپزشکی ایلام بازدید کرد.

بخش های شیمی درمانی، جراحی پلاستیک، اورژانس و بخش های آموزشی و کلینیک درمانی دانشکده دندانپزشکی ایلام از جمله قسمت هایی بود که مورد بازدید علیمحمدی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هماهنگی دولت و مجلس در زمینه اجرای هرچه بهتر طرح تحول نظام سلامت در کشور گفت: با وجود امکانات در حوزه سلامت استان مسئولان باید اعزام پزشکان عمومی و متخصصین را به مناطق محروم و دورافتاده در اولویت قرار دهند.

علیمحمدی با اشاره به اهمیت ارتقاء بهداشت دهان و دندان در سطح استان گفت: ارائه این خدمات باعث کم شدن و حذف وابستگی بیماران ایلامی به خدمات درمانی سایر استان ها می شود.

این نماینده تصریح کرد: توجه بیشتر به مناطق محروم و مناطقی که از مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت بی بهره هستند در اولویت های اصلی مسوولان حوزه سلامت قرار گیرد چرا که این مردم از ابتدایی ترین خدمات بهداشتی و درمانی بی نصیب هستند و این امر در شأن و منزلت آنان نیست.

وی جذب پزشکان برای خدمت رسانی به مردم در اقصی نقاط استان را خواستار شد و تاکید کرد: برخی نقاط استان به واسطه محرومیت، از کمبود مراکز بهداشتی و درمانی و عدم وجود پزشک رنج می برند و لازم است که به این امر توجه ویژه ای شود.

علی دلپیشه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام  از راه اندازی سومین بخش اورژانس بیمارستانی در بیمارستان طالقانی خبر داد و گفت: بخش فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دیگر بخش هایی است که در آینده نزدیک در این بیمارستان راه اندازی می شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -15روز