مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام:ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران اقتصاد ایلام را شکوفا می‌کند

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام گفت: ایجاد صنایع صادراتی در شهرستان‌های استان به ویژه مهران و دهلران و توجه به بازار مصرف در عراق و سوریه می‌تواند با ایجاد اشتغال پایدار در استان زمینه‌های شکوفایی اقتصادی استان را فراهم کند.

«بهمن جلیلیان» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران از دغدغه های اصلی استاندار است که از فردای انتخابات 24 خرداد 92 و قبل از پذیرفتن مسئولیت استانداری ،از طریق رایزنی با مشاوران آقای روحانی از جمله مهندس ترکان که در دولت تدبیر و امید مسئول مناطق آزاد تجاری کشور شدند، به پیگیری بحث پرداخت.

وی ادامه داد : شخص آقای ترکان نیز همان زمان در گفتگو با خبرگزاری ایسنای ایلام ، ایجاد مناطق آزاد تجاری و استقرار صنایع صادراتی در ایلام را از ضرورت‌های توسعه و پیشرفت استان ذکر  و پس از پذیرش مسئولیت مناطق آزاد تجاری با تمام توان از ایجاد منطقه آزاد در ایلام حمایت کرده‌اند.

جلیلیان با اشاره به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در دولت گذشته خاطرنشان کرد:  پس از اینکه آقای مروارید سکان مدیریت استان را در دست گرفتند با رایزنی‌ها و اقدامات متعدد ایجاد منطقه آزاد را در دستور کار قرار دادند که این تلاش‌ها در روزهای پیش از سفر ریاست محترم جمهوری و در جلسات استاندار و معاونان با هیئت دولت و شخص رئیس جمهور به اوج خود رسید.

وی خاطرنشان کرد: در جریان سفر رییس‌جمهور نیز تبدیل مهران به منطقه آزاد تجاری به خواست اصلی مردم تبدیل شد که روحانی نیز اجرای این کار را منوط به بررسی‌های کارشناسی بیشتر کردند که در نهایت یکشنبه گذشته و در حاشیه نخستین جلسه مشترک هیئت دولت با استانداران پس از ملاقات استاندار با  آقای روحانی و مهندس جهانگیری قول مساعد دادند و آقای ترکان نیز دستور ویژه‌ای از  دکتر روحانی دریافت کردند که این طرح را در اولویت قرار دهند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام با اشاره به مزایای منطقه آزاد تجاری از جمله معافیت مالیاتی، سهولت در رفت و آمد تجار و تولیدکنندگان ، تأکید کرد: با توجه به منابع غنی نفت و گاز، منابع معدنی، نیروی جویای کار قابل توجهو پتانسیل‌های کشاورزی استان ایجاد صنایع صادراتی در شهرستانهای استان به ویژه مهران و دهلران و توجه به بازار مصرف در عراق و سوریه می‌تواند با ایجاد اشتغال پایدار در استان زمینه‌ی شکوفایی اقتصادی استان را فراهم کند.

نظرات ارسال نظر
  • عدالت در تاریخ ۲۲ تير ۱۳۹۳

    بهمن جلیلیان منطقه آزاد از دوت قبل پی ریزی شد آن موقع تو کارشناسی بیش نبودی و استاندار در تهران بود چرا تلاشهای دیگر افراد نمایندگان استانرا منکر میشوی در ضمن اگر نمایندگان رایزنی نکنند که مصوب نمیشود امثال جنابعالی .......

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -14روز