امام جمعه موقت ایلام:جای دلواپسی نیست/ عدم اطلاع‌رسانی نقص مهم نظام مالیاتی است

امام جمعه موقت ایلام گفت:  سمینارها و جلسات دلواپسی و  تفرقه‌ها باید کنار گذاشته شود و از دولت انتقاد سازنده کرد و نباید با قضاوت‌های غیرمنصفانه خدمات دولت‌های قبلی و کنونی را  زیر سوال برد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، حجت الاسلام والمسلمین  دکتر «شمس‌الله سراج» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام اظهار کرد: ماه رمضان، ماه ضیافت الهی است به گونه‌ای که پیامبر در خطبه شعبانیه فرمود: در ماه رمضان که ماه مهمانی خدا است برای مردم به مهمانی دعو‌ت‌نامه فرستاده شده و همه می‌دانند که درمهمانی یک آداب و رسوم خاصی وجود دارد که در این ماه باید رعایت شود.

 وی با بیان اینکه در جامعه ما مهمانی‌های مختلفی داریم که گاهی برای آشتی‌کنان، تقویت همبستگی و مهر و محبت است افزود: اما مهمانی در ماه رمضان متفاوت بوده و دارای جایگاه بسیار ارزشمندی است که باید قدر آن را دانست.  

 سراج ادامه داد: انسان‌ها نسبت به خداوند چند گروه هستند که بعضی برای رفع خواسته‌ها، بعضی برای رفع رجوع و عده‌ای دیگر در طول سال مرتکب گناهانی می‌شوند و برای بخشش این گناهان به ماه مهمانی خدا می‌آیند و قطعا کسی به مهمانی دعوت شود میزبان نمی‌تواند وی را نبخشد لذا خدا در ماه رمضان برای مردم کارت دعوت فرستاده که باید از آن استفاده لازم برده شود.

 امام جمعه موقت ایلام با اشاره به اینکه سفره رحمت خداوند در ماه رمضان باز است و آنچه را که در دل دارید در ماه رمضان با خدا حرف بزنید تا مورد شفاعت قرار بگیرید خاطرنشان کرد: در پایان این مهمانی، محرم بیرون می‌آییم و این از نعمت‌های این ماه پر برکت است.

وی با تاکید بر اینکه چشم به هم بزنید این ماه پر خیر وبرکت تمام می‌شود تصریح کرد: روزه‌دارن باید با دعا و نیایش بهره خود را از این ماه ببرند.  

 سراج در ادامه به دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه طاهره(س)، اشاره و گفت: این زن بزرگ آنچه که داشت در راه رسیدن اسلام به اهداف خود قرار داد اما شان و منزلت وی آن گونه که باید  جامعه شناسانده نشده است.

 امام جمعه موقت ایلام با تاکید بر اینکه حضرت خدیجه(س)، در طول زندگیش کاری کرد که کمتر کسی توانست آن را انجام دهد خاطرنشان کرد: این زن نه ‌تنها باری بر دوش شوهرش نگذاشت، بلکه  هرچه داشت در راه رسیدن اهداف شوهرش هزینه کرد.

 وی در ادامه به 16 تیرماه روز مالیات اشاره کرد و گفت: عدم اطلاع‌رسانی و شناخت منفعت دادن مالیات  از نقایص نظام مالیاتی ما است، که اگر به این دو مقوله مهم توجه لازم شود قطعا مردم مالیات پرداخت می‌کنند.  

 سراج با بیان اینکه اگر مردم اثر مالیات را در جامعه و شهر خود را ببینند قطعا نسبت به پرداخت آن اقدام خواهند کرد خاطرنشان کرد: بیشترین قشری که مالیات می‌دهند کارمندان هستند اما به دیگر مشاغل نسبت به اخذ مالیات توجه لازم نمی‌شود.  

 امام جمعه موقت ایلام در ادامه به حمله گروهک تروریستی- تکفیری داعش به کشور عراق اشاره و تصریح کرد: عراق تاکنون مورد حمله آشکار بسیاری از کشورها قرار گرفته اما تاکنون حمله‌ای به وحشیگری داعش ندیده است.  

 وی ادامه اد: عده‌ای در سامرا بلند شده‌اند و این شهر را ناامن کرده‌اند و الان حرمین خالی است آیا باید حرم اهل‌بیت این طوری باشد؟ چرا باید برخی ندانم کاری‌ها، کار را به اینجا بکشاند.

سراج با بیان اینکه حمله داعش توطئه کشورهای غربی و اسرائیل است افزود: الان دیگر کسی به فکر فلسطین نیست و تمام هم و غم شیعیان به جنایات داعش در عراق سوق پیدا کرده، لذا نباید گول سیاست‌های فتنه‌انگیز دشمنان را بخوریم و هیچ وقت نباید مظلومیت مردم فلسطین از یاد برود.

 وی گفت: اگر همان موقع که صدام سقوط کرد تمام عناصر بعثی از بین می‌رفتند الان شاهد نفوذ داعش به این گونه نبودیم .

 سراج با اشاره به اینکه منشاء مشکلات به وجود آمده در کشورهای مصر، سوریه و عراق بی‌رهبری است افزود: در این کشورها خلا رهبری اسلامی به خوبی مشهود بود و ملت ایران باید امروز قدردان نعمت رهبری، ولایت فقیه و سیاست‌های پیامبر گونه مقام معظم رهبری باشد.

 امام جمعه موقت ایلام با اشاره به اینکه سران فلسطینی روحیه جهادی خود را از دست داده‌اند تصریح کرد:مسوولان و سردمداران فلسطینی با اسرائیلی‌ها وارد معامله شده‌اند که خطرناک است  و باید مواظب باشند گول سیاست‌های خصمانه اسرائیل را نخورند و در مقابل آنها تا پیروزی مقاومت کنند.  

 سراج در ادامه با تاکید براینکه سمینارها و جلسات دلواپسی باید کنار گذاشته شود خاطرنشان کرد: تفرقه‌ها باید کنار گذاشته شود و از دولت انتقاد سازنده شود و نباید با قضاوت‌های غیرمنصفانه خدمات دولت‌های قبلی و الان را  زیر سوال برد

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز