تخریب تنها سینمای شهر ایلام/ بهسازی سینما قدس ایلام از رویا تا واقعیت

تنها سینمای شهر ایلام هم اکنون به دلیل بهسازی و تبدیل شدن به یک مجتمع تجاری و فرهنگی تخریب شده است ولی هنوز معلوم نیست رویای یک سینمای خوب در استان محقق می شود یا نه.

به گزارش خبرنگار مهر، استان 550 هزار نفری ایلام که دارای ضعف های فراوانی در بخش امکانات فرهنگی و هنری است، متاسفانه فقط دارای یک سینما است که آن هم توسط بخش خصوصی اداره می وشد.

سینما قدس ایلام هم اکنون برای بهسازی و تبدیل شدن به یک مجتمع تجاری فرهنگی تخریب شده که هم اکنون مالک و مسئولان قصد دارند در این مجتمع یک سینمای مجهز ساخته شود.

این سینما توسط بخش خصوصی اداره می شد و طبق گفته مردم قرار است در آینده ای نزدیک به دلیل فرسودگی بیش از یک دهه، به یک مجتمع تجاری تبدیل شود و اگر این واقعیت داشته باشد رویا سینما در ذهن مردم استان رنگ واقعیت می گیرد.

مردم استان از نبود امکانات فرهنگی و سینما خسته شده اند

یکی از شهروندان ایلامی در گفتگو با خبرنگار مهر می اعلام کرد: متاسفانه نبود امکانات فرهنگی و هنری از جمله سینما در استان ایلام باعث خسته شدن مردم و هنرمندان شده است.

علی لطیفی بیان کرد: چند روزی است که از وسط شهر ایلام عبور می کنم با تنهای سینمای تخریب شده شهر موجه می شود که بسیار آزار دهنده است.

این شهروند می افزاید: هم اکنون سینما به طور کامل تخریب و به پارکینگ ماشین تبدیل شده و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار آن است.

لطیفی اظهار داشت: در استان ایلام هیچ سالن نمایش، سینما، تئاتر و.. وجود ندارد و این سالن سینما که یک سالن مخروبه سینما بود هم از استان گرفته شد.

تبدیل محل سینما قدس ایلام به یک مجتمع تجاری فرهنگی

مدیر کل فرهنگی و ارشاد استان ایلام از تبدیل سینما قدس ایلام به یک مجتمع فرهنگی و تجاری خبر داد و گفت: قرار است در این مجتمع سینما نیز ساخته شود.

علی گهرسودی علت این کار را نوسازی سینمای شهر ایلام عنوان کرد و گفت: با بخش خصوصی قرار شده یک ساختمان 11 طبقه ساخته شود که در آن دو سالن سینما نیز دیده شده است.

وی بیان داشت: این اقدام جهت رونق تنهای سینمای استان بوده است که امیدواریم هرچه سریعتر این مهم انجام شود.

وی بیان کرد: سینمای شهر ایلام تا آغاز زمان احداث مکان جدید، مجتمع فرهنگی ارشاد ایلام محل نمایشهای فیلم در استان خواهد بود.

متاسفانه همه مردم استان ایلام نگران هستند که این سینما پس از تخریب به یک مجتمع کاملا تجاری تبدیل شود و دیگر هیچ سالن سینمایی در استان برپا نشود.

اگر هم در آینده قرار باشد این زمین به یک مجتمع تجاری فرهنگی تبدیل شود باید اولویت با سینما باشد تا مردم استان بعد از سالها از سالن سینما خوب لذت ببرند.

متاسفانه طی سالهای اخیر مردم استان ایلام هیچ وقت از وجود یک سینمای مجهز برخوردار نبوده اند و این محرومیت فرهنگی استان را نشان می دهد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 8روز