بازدید استاندار ایلام از بیمارستان امام خمینی(ره) + تصاویر

 استاندار ایلام از کودکان بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام عیادت و از بخش های مختلف این بیمارستان بازدید کرد.

ظهر امروز محمدرضا مروارید با حضور برخی از مسئولان استانی و محلی و اصحاب رسانه ایلام، از کودکان بستری در بخش اطفال بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام عیادت و از بخش های مختلف این بیمارستان بازدید کرد.

در این بازدید وی با شاخه های گل از کودکان بیمار و بستری دلجویی و برای آنها آرزوی شفاعت کرد.

مردم ایلام شایسته دریافت خدمات با استاندارد جهانی هستند

استاندار ایلام در جمع کارکنان و مسئولان بیمارستان امام خمینی(ره) شهر ایلام و اصحاب رسانه، اظهار کرد: باید به همه کارکنان و مسئولانی که با بیماران سر و کار دارند خسته نباشید بگوییم چرا که خدمت به بیماران کار بسیار سختی است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در باره بیماران افزود: بیماران همیشه دو دغدغه دارند، نخست درد بیماری که باید تحمل کنند و دوم هزینه های بسیار بالایی که برای درمان باید پرداخت کنند.

استاندار ایلام تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با هدف خدمت دهی مطلوب و شایسته به مردم اقدام به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور کردند.

وی گفت: با توجه به اینکه در ماه سه هزار میلیارد تومان به جامعه تزریق می شود، رئیس جمهور در دولت تدبیر و امید چند مؤلفه جدید را مد نظر دارند که طرح تحول نظام سلامت یکی از این مؤلفه ها است که در قالب هدفمندی یارانه ها شکل گرفت.

مروارید عنوان کرد: در این طرح مردم دیگر نگران هزینه های درمان نیستند و تنها 5  تا 10 درصد هزینه های درمان خود را پرداخت می کنند.

وی افزود: این طرح به منظور استفاده مردم از حق طبیعی خود از منابع بدون هیچ گونه تبلیغاتی شکل گرفت و در این دو ماه که از اجرای آن می گذرد، بازتاب مثبتی داشته است.

استاندار ایلام تصریح کرد: با وجود تحریم های موجود و ناملایمات اما کارها در این حوزه بسیار خوب پیش می رود.

وی گفت: امیدواریم با توجه ویژه دولت به استان ایلام و استان های محروم، مردم ایلام که دارای شایستگی های بسیار هستند پس از تحمل سختی ها و محرومیت های بسیار بتوانند از خدماتی با استانداردهای جهانی استفاده کنند.

آنچه که برای خبرگزاری تسنیم مهم و به عنوان دغدغه ای اساسی برای ما مطرح است، نتیجه و خروجی این گونه بازدید ها است، وگرنه بازدید های بدون بازده هیچ گونه تأثیری بر حال مردم این دیار همیشه در محرومیت ندارد.

دولت توجه داشته باشد که استان محرومی چون ایلام، نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتر برای تحول سلامت و بهداشت است چرا که برطرف شدن محرومیت سالیانه ایلام نیازمند چندین سال تلاش با وجود اعتبارات بالا است.

شاید به نوعی این بازدیدها سبب شوند تا مدیریت کلان استان ایلام و مسئولان ارشد در جریان روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان های ایلام قرار بگیرند تا بتوانند پشتیبانی سیاسی و اجرایی از این طرح داشته باشند.

بی شک حمایت مدیریت ارشد استان از هر طرحی می تواند سبب پیشبرد اهداف آن طرح شود.

تا کنون دو نماینده مردم حوزه شمالی استان ایلام از بیمارستان های ایلام بازدید کرده اند و قول همکاری و مساعدت در راه برطرف شدن مشکلات این بیمارستان ها را داده اند.

 دانشگاه علوم پزشکی ایلام در تلاش است تا بتواند از فرصتی که دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت ایجاد کرده است، برای کمک به مردم استان استفاده کند و بتواند بیمارستان های ایلام را محرومیت و نبود و کمبود امکانات نجات دهد.

 

گزارش و عکس از زهرا منصورنیا

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 7روز