ارتقای سطح فرهنگ و بالا بردن سرانه مطالعه ی کتاب با «ویرا»!

" ویرا"  سازماني مردم نهاد است که مقدمات  کار خود را از سال 89 آغاز کرده است. هدف گروه ارتقای سطح فرهنگ و بالا بردن سرانه مطالعه ی کتاب در بین شهروندان ایلامی و گروه های سنی مختلف می باشد. گروه مخاطبی که گام اول فعالیت های انجمن مورد توجه قرار گرفته است، گروه سنی کودکان و نوجوانان می باشد که برایشان مجموعه اقداماتی به شرح زیر ترتیب داده شده است :
راه اندازی کتابخانه مخصوص کودکان در کافه کاما {واقع در خیابان پاسداران، نرسیده به پارک کودک} : عضویت در این کتابخانه به صورت رایگان بوده و اعضا می توانند کتاب های شخصی خود را نیز پس از مطالعه به کتابخانه اهدا کنند. در حال حاضر این کتابخانه حدود 500 جلد کتاب دارد .
برگزاری جلسات خوانش قصه برای کودکان در مدارس 
اجرای نمایش عروسکی مبتنی بر کتاب های کودکان در مدارس 
اجرای برنامه های زنده کتابخوانی برای کودکان در پارک کودک
رنگ آمیزی دیوارهای مدارس با تصاویر مرتبط با کتاب و کتابخوانی 
راه اندازی کتابخانه سیار، برگزاری جشنواره های و همایش داستان نویسی، راه اندازی جلسات خوانش داستان از جمله برنمه های آتی انجمن می باشد.
این گروه شعبه ی دوم کتابخانه ی خود را در کتابفروشی هامون {واقع در خیابان ولایت، خیابان حافظ} نیز افتتاح کرده است . انجمن فرهنگی، هنری ویرا از کلیه علاقمندان و سازمان های دولتی یا مردم نهادی که مایل به عضویت در گروه و همکاری در زمینه های فوق هستند یا ایده های جدیدی برای برنامه های آتی دارند، دعوت می کند با پست الکترونیکی virabook@yahoo.com تماس بگیرند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -3روز