یادواره خلبان شهید کشوری و ۱۸۶شهید عشایر ایلام برگزار شد

دومین یادواره بزرگ خلبان شهید ˈاحمد کشوریˈ و 186 شهید ایل ˈبولی و ارکوازیˈ روز جمعه در منطقه عملیاتی تنگ بینا و میمک ایلام برگزار شد.
به گزارش ایرنا، حضور پرشور مسوولان استانی، کشوری و لشکری، خانواده های معظم شهدا از جمله شهیدان خلبان کشوری و شیرودی و نیز گروه های مختلف مردم ایلام زیبایی و جلوه های دیدنی به یادواره شهید کشوری و شهدای ایل ارکوازی و بولی بخشیده بود.
حضور ˈمحمدˈ، فرزند شهید کشوری و ˈاصغر ابراهیمیˈ نخستین استاندار ایلام در زمان دفاع مقدس و دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه جمهوری اسلامی ایران از نکات جالب توجه این آیین بود.
برگزاری آیین سنتی و سوگواره ˈچمرˈ، خواندن پیام دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی از سوی شوهانی نماینده مردم ایلام، اجرای سرود ماندگار ˈدایه دایهˈ با صدای ˈمیرزاوندˈ خواننده ترانه های حماسی دوران دفاع مقدس از دیگر جلوه ها و برنامه های زیبای این یادواره بود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار، نخستین استاندار دوران دفاع مقدس ایلام، جانشین فرمانده قرارگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در غرب کشور، فرمانده هوانیروز کرمانشاه، فرزند شهید کشوری و امام جمعه بخش چوار از جمله سخنرانان این یادواره بودند.
هم چنین در این آیین همسر شهیدان کشوری و شیرودی و فرمانده بسیج ایلات و عشایر ایلام در دوران دفاع مقدس به همراه صدها نفر از عشایر و ایلات استان حضور داشتند.
در پایان این یادواره هدایایی به پاس سال ها خدمت و مجاهدت به فرزند شهید احمد کشوری، همسر شهید شیرودی، استاندار زمان دفاع مقدس استان ایلام اهدا شد. 
شهید احمد کشوری خلبان شجاع هوانیروز 15 آذر سال 59 پس از رشادت های بسیار در نبرد هوایی با مزدوران رژیم بعث و انهدام ده ها دستگاه تانک و نفربر و به هلاکت رساندن صدها نظامی ارتش صدام در منطقه عمومی تنگ بینا مشرف به بلندی های میمک استان ایلام به شهادت رسید.
یادمان این شهید سرافراز هوانیروز به سپاس سال ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در دفاع از مرزهای غربی میهن اسلامی به وِیژه استان ایلام در محل اصابت بالگرد و شهادت وی در منطقه تنگ بینا ساخته شده است.
این محل زیارتگاه مردم ایلام و عاشقان مکتب ایثار و شهادت از سراسر ایران اسلامی است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز