یک‌شنبه 15 تیر 1399

معابر و منازل ایلام دچار آبگرفتگی شدند

بارش های شدید در شبانه روز گذشته در ایلام سبب شد معابر و راه های داخل شهری ایلام دچار آبگرفتگی شوند و ایلام بعد از گذراندن ۲ روز با بارش شدید امروز آفتابی شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، سامانه بارش زایی که با اعلام مسئولان هواشناسی استانی و کشوری وارد ایلام شده بود در ایلام شامگاه گذشته غوغایی به پا کرد که سبب شد منازلی که در مسیر سیل بندها و مسیرهای سیل خیز هستند دچار آبگرفتگی شدید شوند.
بارش باران به همراه بارش شدید تگرگ و رعد وبرق از دیگر اثرهای برجا مانده از سامانه بارشی جدیدی بود که از روز چهارشنبه وارد ایلام شده بود.
شدت بارش ها به حدی بود که در شهرستان ایوان 84 میلی متر بارش به ثبت رسیده است و البته سایر مناطق استان ایلام نیز از این بارش ها بی بهره نبودند.
برخی از راه های ایلام نیز دچار آبگرفتگی شدند ولی با اقدام به موقع مأموران شهرداری و راه داری این راه ها مجددا بازگشایی شدند و در حال حاضر هیچ کدام از راه ها و جاده های ایلام مسدود نیستند.
به گزارش تسنیم ، یوسف شیخ الملوکی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از دو روز پیش ما به همه نهادهای مربوطه اطلاعیه و اخطاریه ارسال کرده بودیم که در اماده باش کامل باشند.
وی افزود: شهرستان ایوان با بارشی به اندازه 84 میلی متر بیشترین بارندگی های 48 ساعت گذشته را به خود اختصاص داد و البته   در این مدت 56 میلیمتر باران در ایستگاه شهر سرابله نیز به ثبت رسیده است.
مدیرکل هواشناسی استان ایلام تصریح کرد: شهر ایلام نیز با 52 میلیمتر باران دارای بیشترین میزان بارندگی در این مدت بوده است.
وی گفت: ایلام در حال حاضر دارای هوایی آفتابی به همراه تراکم ابر در برخی مواقع است و این سامانه تا اواخر روز شنبه در ایلام به ویژه در ارتفاعات فعال است.
نظرات ارسال نظر