رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان ایلام : در تورم نقطه به نقطه کاهش داشته‌ایم

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان ایلام گفت: هرچند تورم ماهيانه با افزايش روبرو بوده است اما در بررسي تورم  نقطه به نقطه ، شاهد كاهش هستیم.

مهندس«علی مهدوی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،اظهار کرد: در طي هفت ماهه اول امسال بالغ بر 56 هزار مورد بازرسي از واحدهاي صنفي، خدماتي و صنعتي به عمل آمده كه بيش از 4 هزار 168 فقره تخلف محرز شده و براي 3 هزار و 907 فقره پرونده تعزيراتي به ارزش 21 ميليارد ريال تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه مأموريت دولت در بخش اقتصاد و تدوين برنامه‌ريزي براي جلوگيري از فشار به خانوارها موجب شده است كه هم اكنون فضاي مناسب و آرامي بر بازار حاكم باشد افزود : بخش اعظمي از تورم و جهش قيمت ها مربوط به حجم بالاي نقدينگي در بازار و بخشي هم متأثر از سياست هاي پولي و مالي بوده است .

دبير ستاد تنظيم بازار استان اضافه كرد: هرچند تورم ماهيانه با افزايش روبرو بوده است اما در بررسي تورم  نقطه به نقطه ، شاهد كاهش بوده‌ايم به موضوعات ذخيره‌سازي ميوه شب عيد، تأمين گوشت مرغ و گوشت قرمز مورد نياز و همچنين رفع مشكل كارخانجات آرد سازي و نظارت بر تحويل نان با كيفيت به مردم اشاره کرد که هم اكنون 380 تن مرغ ذخيره سازي شده است و براي تأمين نيازمندهاي پايان سال نيز اقداماتي در دست اجراست.

رئيس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان با اشاره به انتقال وظايف تنظيم بازار ميوه به سازمان جهاد كشاورزي تصریح کرد : لازم است كه اعضاي كارگروه ستاد تنظيم بازار در اين زمينه تدابير لازم را اتخاذ تا در روزهاي پاياني سال شاهد افزايش قيمت ها و به تبع آن فشار به خانوارها نباشيم و از هرگونه سوء استفاده دلالان و اخلال گران حوزه بازار ممانعت به عمل آيد.

 دبير ستاد تنظيم بازار استان به عملكرد سامانه 124 آماري اشاره و ادامه داد: بررسي آمارهاي 7 ماهه سالجاري نشان مي دهد كه مردم استان ايلام 1334 بار تلفن 124 را به صدا درآورده و گزارش تخلف واحدهاي صنفي در سطح بازار را اطلاع رساني نموده اند.

 وی ادامه داد: علاوه بر اين تعداد 86 گزارش حضوري و 747 مورد  كتبي توسط ستاد خبري دريافت شده است كه همه اين موارد مورد بررسي و اقدام قرار گرفته اند.

مهدوي به عملكرد ناظرين افتخاري اشاره کرد و افزود:بيش از 868 مورد گزارش تخلف توسط ناظرين افتخاري به حوزه معاونت بازرسي و نظارت سازمان ارسال كه در اين زمينه نيز اقدامات لازم صورت گرفته است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز