استاندار ایلام: پیام مهم بسیج انجام کارهای بزرگ با دست خالی است

استاندار ایلام گفت: بزرگترین درسی که می‌توان از هفته‌ی بسیج گرفت این است که می‌توان با دست خالی کارهای بزرگی را انجام داد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، مهندس«محمدرضا مروارید» در جمع شورای نویسندگان پیک ایلام که به مناسبت هزارمین شماره‌ی آن گرد هم آمده بودند اظهار کرد: خیلی خوشحالم که اولین شماره‌ی هفته‌نامه‌ی پیک ایلام در هفته بسیج سال 71 و در فضایی آمیخته با عطر دوران دفاع مقدس به چاپ رسید و چاپ هزارمین شماره‌ی آن هم مصادف با هفته‌ی بسیج است و بزرگترین درسی که می‌توان از هفته‌ی بسیج گرفت این است که می‌توان با دست خالی کارهای بزرگی را انجام داد و این موضوع را باید در این شرایط مدنظر داشته باشیم.

 وی با گرامی داشتن یاد و خاطره‌ی پیشکسوتان مطبوعات استان گفت:وضعیت فرهنگی استان با سال‌های آغازین دهه‌ی 70 به هیچوجه قابل مقایسه نیست و باید قدردان بود هر چند ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما همانگونه که پیشرفت‌های امروز با گذشته قابل مقایسه نیست مطمئنا با تلاش فرهیختگان فرهنگی آینده‌ای درخور پیش روی استان خواهد بود. صاحب امتیاز و موسس هفته نامه‌ی "پیک ایلام"رسیدن عنوان کتاب‌های چاپ شده در استان را به بیش از 2 هزار عنوان ظرفیتی عظیم عنوان کرد و گفت: این تنها یک بعد از ظرفیت‌های فرهنگی استان است و می‌توان با ورود کارشناسانه و استفاده دقیق از ظرفیت‌هایی مانند فیلم و مستندسازی در راه اعتلای فرهنگی استان حرکت کرد.

 مروارید با اشاره به آمار بیکاری استان که بخش اعظم آن را جوانان تحصیل‌کرده تشکیل می‌دهند گفت: هر چند آمار بالا است اما تعداد زیاد نیست و می‌توان با میدان دادن به بخش خصوصی این مشکل را حل کرد و مطبوعات می‌توانند در انجام رسالت مهم جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند.

 استاندار ایلام معرفی اولویت‌های عمرانی، فرهنگی و بیان دقیق مسائل اجتماعی استان را وظیفه‌ی رسانه‌ها و مطبوعات استان عنوان کرد و گفت:انجام این وظیفه تنها در گرو ارتباط دانشگاهیان و متخصصان با رسانه‌های استان است که امیدواریم محقق شود. به گزارش ایسنا، هزارمین شماره‌ی هفته‌نامه‌ی محلی " پیک ایلام" که کار خود را از سال 1371 آغاز کرده است هفته‌ گذشته روی دکه‌های مطبوعاتی استان قرار گرفت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز