شناسایی ۴۳ خاصیت بلوط در استان ایلام

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از شناسایی 43 واریته بلوط در استان ایلام برای نخستین بار خبرداد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ایلام؛ صیدرضا احمدی با اعلام این خبر گفت: : هر هکتار از جنگل‌های استان سالانه 4 تن اکسیژن تولید و 7 تن دی اکسید کربن را در خود ذخیره می‌کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت:  افزون بر این، هر هکتار از جنگل‌های استان در زمینه حفاظت از منابع آبی 4.9 میلیارد مترمکعب آب را در خود ذخیره می‌کنند.
وی ادامه داد: همچنین جنگل‌های استان در بحث حفاظت از آب و خاک به ارزش 30 میلیارد تومان ارائه خدمات می‌کنند.
احمدی به طرح‌هایی که برای اولین بار در استان صورت گرفته اشاره کرد و گفت: طرح نهالکاری بدون آبیاری برای اولین بار در کشور با استفاده از گونه‌های بومی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: شناسایی بیش از 43 خاصیت  بلوط در استان ایلام، بهره‌مندی دشت مهران از نزولات آسمانی با استفاده از کارهای آبخیزداری و ... از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در استان ایلام بوده که برای اولین بار در استان ایلام اجرایی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: در حال حاضر 126 شرکت تعاونی و 7 هزار همیار طبیعت با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام همکاری دارند.
وی ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های قابل برون سپاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام به این شرکت‌ها واگذار شده است.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۹۲

    با سلام از چهار سال پیش تا کنون در شهرستان سیروان وچرداول بیش از 50درصد جنگلهای بلوط توسط زمین خواران تبدیل زمین کشاورزی بی حاصل شده شما ها چرا امار دروغ به مردم میدید اگه نمیدانید یه سر به بانکول بزنید ببینید چگونه جنگل های بلوط در حال ویرانی هستن

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 9ماه و 3روز