رییس مجمع نمایندگان استان ایلام:شرایط کنونی استان با دهه‌ی پیشرفت و عدالت سازگاری ندارد

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت: شرایط کنونی استان با مطالبات مقام معظم رهبری در دهه‌ی پیشرفت و عدالت سازگاری ندارد و برای حل این موضوع استاندار جدید باید با وزیران و معاونان آنان ارتباطی عمیق داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، دکتر «محمدعلی احمدی» در مراسم معارفه‌ی استاندار جدید ایلام اظهار کرد:امروز شاهد تودیع نوزدهمین استاندار و معارفه‌ی بیستمین استاندار ایلام است که میانگین زمان تغییر استانداران نشان می‌دهد هر 1 سال و نیم یک‌بار شاهد تغییرات در سطح استاندار بوده‌ایم. عده‌ای این رویکرد را گردش نخبگان و عده‌ای هم آن را بی‌ثباتی در مدیریت می‌دانند.

 

وی با بیان اینکه به عنوان یک معلم دانشگاه حس خوبی نسبت به این رویکرد ندارم ادامه داد: نظام ما نظام اعطای فرصت‌های برابر است، اما در طول 35 سال گذشته نزدیک یک‌هزار و  100 میلیارد دلار صادرات نفت انجام شده است و استان ایلام از نظر جمعیت حدود یک‌ درصد جمعیت کشور را دارد و شاخص توزیع منابع بر اساس جمعیت خیلی شاخص قوی نیست.

 

نماینده مردم  دهلران،آبدانان  ،بدره و دره‌شهرادامه داد: شاخص مورد نظر شاخص کف است، اگر ما آن یک ‌درصد جمعیت را در نظر بگیریم باید در طول 35 سال گذشته به تدریج 11 میلیارد دلار به بدنه اقتصاد استان ایلام ارز و یا ثروت وارد استان می‌شد در صورتی‌که اگر 5 الی 6 پروژه بزرگ مانند پالایشگاه ، پتروشیمی ، سد سیمره، کارخانه سیمان ایلام را حساب کنیم تنها سه تا چهار میلیارد دلار از مجموع ارز کشور به خود اختصاص داده‌اند.

 

احمدی با بیان اینکه تاکنون 10 هزار میلیارد تومان وارد استان ایلام شده که رقم بسیار ناچیزی است که این وضعیت با آنچه که آرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بود و مطالبات مقام معظم رهبری در دهه‌ی پیشرفت و عدالت سازگاری ندارد.

 

رییس مجمع نمایندگان استان ایلام تصریح کرد: هر چندتخصیص منابع باید بر اساس مزیت‌های نسبی باشد اما ایلام دارای مزیت‌های مطلقی مانند گاز، آب ،انرژی ،نفت ،جوانان فعال و ده‌ها پارامتر دیگری است که باید به آنها توجه شود.

 

وی به مجاهدت‌های مردم ایلام در طول 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: استانی که مردم آن در آن روزها رنج برد‌ه‌اند امروز استانشان در مهاجرت معکوس مقام اول را دارد و شاهد مهاجرت معکوس نخبگان ثروت و دانش‌اند و امروز هم در تعویض استانداران اول نباشند حتما دوم است.

 

احمدی در ادامه از عدم تخصیص اعتبار حوادث طبیعی با وجود برخی زمین‌لرزه‌ها و سیلاب‌ها انتقاد و تصریح کرد: وضعیت موجود استان با آنچه مد نظر امام ورهبری است فاصله دارد که توقع داریم استاندار جدید ایلام برای حل این مشکلات با وزیران و معاونان آنان ارتباطی عمیق داشته باشد و نمایندگان استان در مجلس هم در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز