استاندار ایلام:چشم‌انداز ما رفع محرومیت‌های استان است/همه‌ مشاور مدیریت استان باشند

استاندار ایلام گفت: چشم‌انداز ما رفع محرومیت‌های استان است و برنامه‌های توسعه‌محوردولت تدبیر و امید با همکاری مردم ، نهادها و ادارات استان ممکن خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، مهندس محمدرضا مروارید در مراسم معارفه‌‌ی خود بعنوان استاندار ایلام اظهار کرد:ایلام خطه‌ی سرداران بی‌ادعاست ، سردارانی که بیشترین خدمت را در ایلام انجام دادند و اجازه ندادند نقاطی مانند شورشیرین سقوط کند و ما که توفیق شهادت را با آن سرداران بی‌ادعا نداشتیم هم‌اکنون باید دین خود را به شهداء ادا کنیم و در راه حل مشکلات استان گام برداریم.

نماینده‌ی عالی دولت در استان ضمن قدردانی از نماینده‌ی ولی فقیه در استان و نماینده‌ی استان در مجلس خبرگان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای قدردانی کرد و گفت: ده‌ها نفر برای پذیرفتن این مسوولیت مدنظر بودند که قرعه‌ی خدمت به نام ما افتاد و امیدواریم بتوانم با کمک همه مردم مشکلات را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه عقب‌ماندگی استان دارای ریشه‌های تاریخی است تصریح کرد:انجام شدن ماموریت‌های ما در دولت تندبیر و امید در گرو دست به دست هم دادن برای حل مشکلات و تلاش در این راه است.

مروارید مشکل اصلی استان را بیکاری دانست و تصریح کرد:این مشکل می‌تواند با سرمایه‌گذاری در استان برطرف می‌شود که تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در کنار محرومیت‌ها توانمندی‌های استان هم کم نیستند به گونه‌ای که در تولید گوشت ایلام رتبه‌ی 4 کشوری دارد و درآمد ناخالص داخلی هم کم نیست تصریح کرد:مشکل اینجاست که سرمایه در استان به دلایل فراوان در استان ماندگار نیست و سرمایه‌گذار معمولا بخاطر درآمد بیشتر سرمایه را به خارج از استان سوق می‌دهد.

استاندار ایلام پتانسیل مرز مشترک با عراق را سریع‌ترین راه برای ایجاد اشتغال در استان دانست و گفت: گردشگری مذهبی، مهار آب‌های سطحی، و تسریع ساخت راه‌آهن جهت خروج استان از بن‌بست از برنامه‌های مدیریت جدید استان خواهد بود.

وی با تاکید بر گفتمان اعتدال تصریح کرد: در انتخاب مدیران از افراد توانمند ، کارآمد و پاکدست استان بر اساس مشی دولت استفاده خواهم کرد و همه‌ی نخبگان  و مردم می‌توانند به مدیریت استان مشاوره دهند.

مروارید با بیان اینکه چشم‌انداز ما رفع محرومیت‌های استان است تصریح کرد:در راه اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید و دست یاری به سوی همه‌ی مردم دراز می‌کنم چرا که معتقدم توسعه‌ی استان با همکاری متقابل مردم ، نهادها و ادارات استان ممکن خواهد شد.


نظرات ارسال نظر
  • ایلامیدر تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۲

    مگه ما محرومیت داریم ؟؟؟؟؟گی گفته..............

    پاسخ به این نظر
  • اسدیدر تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۲

    با تبریک مجدد و آرزوی توفیق برای استاندار محترم،امیدوارم با همت تمام مسئولین کشور و استان ،شاهد حل مشکل بیکاری جوانان و افراد تحصیلکرده آن دیار باشیم .در این رابطه لازم است تفکر ی که اشتغال را فقط در کارمند دولت بودن و پشت میز نشینی دیده می شود در استان کم رنگ و همانند سایر استانهای کشور با دعوت از سرمایه گذاران بومی و غیر بومی و حمایت آنان زمینه توسعه اقتصادی و اشتغال بیکاران را فراهم نمایند همچنین استفاده ایشان از توان مدیران ایلامی شاغل در ستاد دستگاههای اجرایی کشور بعنوان مشاورین افتخاری می تواند به توسعه استان کمک نماید.

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز