حاشیه های مراسم معارفه استاندار جدید ایلام

مراسم معارفه استاندار جدید ایلام که صبح امروز(شنبه) با حضور وزیر کشور در سالن فنی و حرفه ای شهر ایلام برگزار شد با حاشیه هایی همراه بود.
*این مراسم در محل سالن فنی و حرفه ای ایلام برگزار شد،عدم اطلاع رسانی در خصوص ورود مدعوین از درب شرقی سالن باعث سرگردانی بسیاری از افراد شد.
*سالن فنی و حرفه ای در همان ساعات آغازین مراسم پر شد و بسیاری از افراد که نتوانسته بودند به موقع در مراسم حضور یابند مجبور شدند به صورت ایستاده نظاره گر مراسم باشند.
*حضور گسترده و پررنگ نیروهای اصلاح طلب استان که از تمامی شهرستانهای تابعه  به این مراسم دعوت شده خیلی از مدیران استان را با تعجب مواجه کرد.
*ساعت 9:10 وزیر کشور به همراه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام،نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری،نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و نیز استانداران جدید و قدیم ایلام در سالن حضور یافتند.
*مراسم با 50 دقیقه تاخیر و  درساعت 9:20 دقیقه رسما با آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد.
*پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی،معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام به عنوان اولین سخنران پشت تریبون قرار گرفت و به حضار خیر مقدم گفت.
*بازار توزیع هفته نامه های استان که شماره های اخیر خود را به انتخاب استاندار جدید ایلام اختصاص داده بودند بسیار داغ بود.
*احمدی استاندار جدید فارس به همراه دستغیب نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی از دیگر حاضران در مراسم بودند.
*خوشامدگویی طولانی معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام و نیز استفاده بسیار زیاد وی از کلمه"وزیر فرهیخته"که به وزیر کشور اطلاق می کرد موجب جلب توجه شرکت کنندگان در مراسم شد.
*بهرام نیا در قسمت پایانی سخنان خود از وزیر کشور با نام "فضلی رحمانی"یاد کرد.
*سخنان دکتر احمدی نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی و نیز رئیس مجمع نمایندگان استان در خصوص تغییرات پیاپی در راس استانداری ایلام با تشویق حاضران مواجه شد.
*احمدی نسبت به تبعیض های موجود در خصوص اختصاص اعتبارات به استانها هم واکنش نشان داد که با احسنت گفتن حاضران و تشویق آنان مواجه گردید.
*عباس زاده مشگینی استاندار قدیم ایلام در ابتدا وقت خود را به نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری و نیز مجلس شورای اسلامی اختصاص داد که با مخالفت آنان مواجه شد.
* عباس زاده مشگینی از همه مردم استان ایلام به خاطر کوتاهی در انجام وظایفش عذرخواهی کرد.
*استاندار قدیم ایلام از آررزوهای خود در ایلام نیز گفت:آرزو داشتم به دیدار تمامی خانواده های شهید ایلام بروم و آرزو داشتم که در مراسم افتتاح فاز اول پتروشیمی ایلام شرکت کنم.
*وی در سخنان پایانی خود گفت:یک مروارید آوردید و یک سنگ ریزه را برداشتید(خنده حضار)
*وزیر کشور در سخنان خود نسبت به سخنان احمدی واکنش نشان داد و به وی گفت:بهتر بود این موضوع را در مجلس پیگیری می کردید.
*وزیر کشور به همراه نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از استاندار قدیم ایلام تقدیر و حکم جدید استاندار ایلام را به وی اهدا کردند.
*محمد رضا مروارید قسمتی از وقت خود را به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داد.
*عدم سخنرانی آیت الله طاهری در این مراسم از نکات جالب توجه بود.ظاهرا وی از سخنرانان اصلی این مراسم بود!!!
*عمران علیمحمدی نماینده مردم ایلام در مجلس ضمن اشاره به مشکلات استان از اینکه پتروشیمی ایلام در بورس به مزاییده گذاشته شده انتقاد کرد و گفت:پتروشیمی ایلام مانند "چاه خالو علی"است که هرچی پول می ریزی تمام نمی شود.
*علیمحمدی به استاندار جدید ایلام گفت:باید به همراه نمایندگان هر هفته به دیدار وزیران برود و اگر درب اتاق وزیری بسته باشد آن را خواهیم شکست.(تشویق حضار)
*شوهانی دیگر نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی هم با سخنان کوتاهی خواستار شهرستان شدن چوار و هلیلان شد.
*استاندار جدید ایلام آخرین سخنران این مراسم بود،محمد رضا مروارید در ابتدای سخنان خود گفت:همه موضوعات را دوستان مطرح کردند و چیزی نمانده که من بگویم.
نظرات ارسال نظر
  • احمددر تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۲

    یه حاشیه دیگر، برخورد یه خانم (خانم پ )با آقای علی محمدی نماینده مردم در مجلس ، که با لحن تند وی را خطاب قرار داد و گفت تو حق نداری صحبت کنی و این حق استاندار است که رفتار وی نه تنها با دولت اعتدال همخوانی نداشت بلکه باعث تاسف و تاثر حضار نیز قرار گرفت و این در حالی بود که خود استاندار جدید به دیگر نمابندگان بخشی از وقت خود را داده بود.

    پاسخ به این نظر
  • norozi-mhدر تاریخ ۲ آبان ۱۳۹۲

    اقای علی محمدی درب شکن در مجلس را بشکن نه وزارت خانه ها را با سلام

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 20ماه و -10روز