اعتبارات ایلام به اندازه ساخت یک برج در تهران است/ انتقاد از استخدام‌های فامیلی در استان

 استاندار ایلام گفت: اعتبارات استان ایلام متاسفانه پاسخگوی نیاز استان نیست و این اعتبار به اندازه ساخت یک برج در تهران است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مروارید عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان در محل استانداری ایلام اظهار داشت: استان ایلام دارای ظرفیت‌های منحصر به فردی در بخشهای مختلف نفت، گاز و..است.
وی بیان داشت: وقتی اعتبارات استان را نگاه کردم بسیار برایم تعجب آور بود و بودجه 200 میلیارد تومانی استان به اندازه ساخت یک برج در استان تهران است.
وی عنوان کرد: بودجه استان ایلام بسیار ناچیز و تاسف آور است و باید همه مدیران دستگاه های اجرایی استان باید تلاش کنند اعتبارات استان افزایش یابد.
مروارید عنوان کرد: استان ایلام نیازمند یک حرکت جهادی برای افزایش اعتبارات است و با این بودجه مشکلات استان حل نمی شود.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی ایلام باید با وزارت خانه های مربوطه نسبت به افزایش و جذب اعتبار تلاش کنند و این مورد یکی از مهمترین موارد ارزیابی مدیران خواهد بود.
استاندار ایلام بیان داشت: مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد ولی اعتبار برای استانی مثل ایلام که با چند میلیارد مشکل یک پروژه حل می شود، وجود دارد و باید جذب شود.
انتقاد شدید از استخدام فامیل در ادارات استان
وی بیان داشت: طی یک ماه گذشته که بحث انتصاب بنده در استانداری ایلام بوده گزارشهای متعددی به سدت من رسیده که تاسف بار است.
وی ادامه داد: یکی از این گزارشات مربوط به استخدام فامیل در ادارات دولتی استان ایلام بوده که در یک مورد 29 نفر از فامیل های یک مدیر و معاون وی در یک اداره استخدام شده اند.
مروارید عنوان کرد: این استخدام فامیلی باعث شده ناعدالتی در سطح استان وجود داشته باشد که مدیران باید این رویه را تغییر دهند.
استاندار جدید ایلام بیان داشت: گزارشی دیگری نیز نسبت به وضعیت تاسف بار برخورد اربا رجوع به دست من رسیده که نشان از عدم رسیدگی به مشکلات مردم توسط برخی مدیران دارد.
وی ادامه داد: اگر مدیری قصد خدمت دارد باید مشکلات مردم را حل کند و این رویه ها باید در استان تغییر کند.
تغییر مدیران فعلا در دستور کار قرار ندارد
مروارید بیان داشت: تغییرات مدیران در سطح استان ایلام فعلا در دستور کار بنده قرار ندارد ولی ارزیابی ها را به مرور زمان انجام می دهیم و تغییرات را با وزارت خانه ها هماهنگ می کنیم.
استاندار ایلام گفت: مردم استان ایلام از وضعیت به وجود آمده در سطح استان ناراحت هستند و ما باید نسبت به خدمات رسانی و حل مشکلات استان کار جهاد انجام دهیم.
وی عنوان کرد: مشکلات اعتباری، وضعیت استخدام افراد بر اساس شایسته سالاری، احترام نسبت به اربای رجوع و..در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
علاقمندی رئیس جمهور برای سفر به ایلام
وی بیان داشت: رئیس جمهور در جلسه هئیت دولت از علاقمندی خود به عنوان اولین سفر استانی به ایلام خبر داده و شاید در آبان ماه این سفر انجام شود.
مروارید بیان داشت: سفر استانی فرصتی مناسب برای حل مشکلات حل و باز کردن گره های بزرگ است و مدیران نیز گزارشات دستگاه های خود را در مودر وضعیت پروژه ها ارائه دهند.
وی بیان داشت: استان ایلام دارای ظرفیتهای بسیار بزرگی در بخش نفت و گاز است و باید اعتبارات لازم جهت سرمایه گذاری در این بخشها جذب شود.
این مسئول بیان داشت: بسیاری از افراد مایل به سرمایه گذاری در استان ایلام هستد و که مدیران باید مشوق سرمایه گذار باشند.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۲

    سری به بنیاد مسکن استان هم بزنید

    پاسخ به این نظر
  • حسیندر تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۲

    آقای مروارید ضمن تبریک انتصابتان در پست استاندار ایلام امیدوارم بر مواضعتان پایدارو مستحکم باشید و با جدیت موضوع جذب اعتبارات و سرمایه گذاری در بخشهای نفت و گاز و اشتغال راپیگیری کنید شاید اندکی از آلام مردم کورد ایلام را بکاهید. حق این مردم که در روزهای سخت نبرد جبهه ها شیرانه جنگیدند فراتر از این است. بودجه شهرداری اصفهان1000 میلیارد تومان در سال 90بوده است! یعنی بودجه شهردار اصفهان 5 برابر بودجه کل استان ایلم می باشد. این یعنی بدبختی و توسعه نیافتگی و شهرهای نازیبا و نا آبادانی و ................در استان ایلام. استاندار کورد و از جنس مردم این دیار هستی برای سربلندی و رفاه این مردم تلاش کن. موفق باشید

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز