کشف ۲۸۴ سکه‌ی عتیقه با نقوش پادشاهی در ایلام

جانشین انتظامی ایلام از شناسایی و دستگیری ۲ قاچاقچی و کشف مقادیر زیادی اشیاء عتیقه از یک دستگاه خودرو خبر داد.
سرهنگ«حسن سماواتی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، اظهار کرد: ماموران انتظامی ایست و بازرسی پل سیمره در حین کنترل خودروهای عبوری به یک‌دستگاه پژو 405 نقره‌ای رنگ مشکوک شدند.
وی با بیان این‌که راننده‌ی خودرو به محض مشاهده پلیس قصد فرار داشت که با هوشیاری ماموران متوقف شد، افزود: پس از بررسی کامل خودرو، ماموران مقادیر زیادی اشیاء قیمتی را کشف کردند.
سماواتی ادامه داد: دو نفر در این راستا دستگیر و در تحقیقات فنی و پلیسی هر دو متهم اعتراف کردند که اشیاء مذکور را از طریق حفاری غیرمجاز به دست آورده‌اند.
جانشین انتظامی ایلام با بیان این‌که اشیاء کشف شده شامل 284 سکه عتیقه با نقوش پادشاهی، تعداد چهار عدد نوک پیکان، یک عدد جام، سه سکه‌ی عتیقه شکسته شده و تعداد چهار عدد مهره شبیه سکه بوده است، خاطر نشان کرد: قدمت تاریخی و ارزش تقریبی اقلام کشف شده توسط کارشناسان میراث فرهنگی در حال بررسی است.
وی یادآور شد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند.
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۲

    این کشفیات و دیگر آثار تاریخی چرا در موزه ای در داخل استان در معرض نمایش قرار داده نمیشه؟استانی که میراث دار عیلام باستان است حداقل لیاقت داشتن یک موزه درخور را دارد.....مسولین محترم میراث کجایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 12روز