اقامتگاه های بومی گردی در روستاهای هدف گردشگری ایلام دایر می شود

ˈعبدالمالک شنبه زادهˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد اقامتگاه های بومی گردی یکی از برنامه های این اداره کل برای توسعه صنعت گردشگری در استان ایلام است.
وی ادامه داد: روستای هدف گردشگری دارای مزیت های منحصر به فرد گردشگری بوده و این دستگاه اجرایی مصمم به ساخت اقامتگاه های بومی گردی در آنها شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام افزود: این استان از توانایی بالایی برای توسعه گردشگری در مناطق روستایی برخوردار است و اکنون در مجموع دارای شش روستای هدف گردشگری است. 
شنبه زاده یادآور شد: این روستاها شامل ˈکلمˈ، ˈسراب کلانˈ، ˈپشت قلعهˈ، ˈحیدرآباد بخش سیوانˈ، ˈزنجیره علیاˈ و ˈسنگ سفیدˈ است.
وی اظهار کرد: توسعه گردشگری سال آینده در این مناطق بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و برای تحقق این موضوع برنامه های مختلفی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام آماده شده است. 
وی افزود: تلاش می شود در هماهنگی های لازم با فرمانداران، بخشداران و دهیاران از ظرفیت گردشگری این روستاها بیشترین استفاده شود.
شنبه زاده بهره گیری از راهنمایان محلی در روستاهای هدف گردشگری را از دیگر سیاست های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در حوزه توسعه گردشگری مناطق روستایی ایلام برشمرد. 
استان ایلام به سبب برخورداری از طبیعت چهار فصل چشم نواز و وجود جنگل ها و مراتع سرسبز در کنار وفور آب یکی از مناطق بکر گردش و طبیعت گردی است. 
ایلام نزدیک به 700 هزار هکتار جنگل از گونه جنگل های زاگرس دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز