شتاب در ساخت نمایشگاه دائمی بین المللی ایلام ضروری است.

به گزارش ایرنا، ˈصید محمد نظریˈ روز چهارشنبه در نشست کمیته نمایشگاهی ایلام اظهار کرد: با ساخت این مکان دایمی، محلی برای برپایی نمایشگاه های تخصصی و عمومی در شهر ایلام وجود خواهد داشت که از هر نظر برای توسعه استان و رفاه مردم دارای اهمیت است.

وی ادامه داد: همچنین می توان با استفاده از ظرفیت های این مجموعه نمایشگاهی از بازرگانان خارجی از جمله تجار کشور عراق برای حضور و دیدن از نمایشگاه و معرفی کالاهای تولیدی استان بهره گرفت.

معاون بازرگانی خارجی صنعت، معدن و تجارت ایلام افزود: فلسفه اصلی برگزاری نمایشگاه حمایت از تولید و مصرف کننده و همچنین معرفی کالاهای تولیدی کشور است.

وی از مجری طرح نمایشگاه دائمی بین المللی ایلام خواست که هر چه زودتر کار اجرایی این طرح را آغاز کند.

مجری و سرمایه گذار نمایشگاه دائمی بین المللی ایلام نیز در این نشست گفت: اکنون پس از خرید زمین و انجام بررسی های لازم، کار زیرسازی ساختمان ها و دیوار کشی محوطه آغاز شده است.

ˈامیر رضا خاکیˈ اظهار کرد: در صورت همکاری دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری برای ساخت جاده دسترسی، در تابستان 93 مرحله نخست این طرح به بهره برداری می رسد.

وی افزود: برای ساخت مرحله نخست طرح به زیربنای شش هزار متر مربع، 60 میلیارد ریال هزینه می شود.

خاکی ابراز امیدواری کرد که نمایشگاه پاییزه سال آینده استان در این محل برپا شود.

ایلام با وجود ظرفیت ها و توانمندی های بالای اقتصادی از جمله مرز مشترک با کشور عراق تنها استان کشور است که محل اختصاصی نمایشگاه دائمی بین المللی ندارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز