استاندار: جمعیت ایلام مانند دریاچه ارومیه رو به کاهش است.

به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا مرواریدˈ پیش از ظهر دوشنبه در دیدار با انجمن های صنفی پیمانکاران، نظام مهندسی عمران، معدن، کشاورزی و انبوه سازان ایلامی اظهار کرد: شوربختانه بیشتر نخبگان و افراد توانمند بومی از ایلام مهاجرت می کنند که این زنگ خطر جدی برای استان است. 
وی تاکید کرد: ایلام به حرکت های جدی و فعالیت های جهادی نیاز دارد و باید زمینه ای فراهم کرد که نیروی انسانی ماهر و نخبه در استان نگه داشته شود تا از امکانات و ظرفیت های آنان برای پیشرفت منطقه بهترین استفاده شود. 
نماینده بلند پایه دولت در ایلام افزود: کشور عراق در همسایگی استان از نیازها و ظرفیت های بالایی برای صادرات خدمات فنی، مهندسی و ساخت و ساز برخوردار است و پیمانکاران می توانند از این فرصت بیشترین بهره برند.
مروارید گفت: فرصت های صادرات خدمات مهندسی و عمرانی در عراق بسیار بالاست و هر کس بخواهد در این زمینه فعالیت داشته باشد از وی حمایت ویژه خواهد شد.
وی افزود: پیمانکاران و مهندسان خدمات بسیار فراوانی به مردم و نظام ارائه داده اند و تلاش های آنان در عرصه سازندگی کشور و توسعه زیرساخت های مختلف همواره قابل ستایش است.
استاندار ایلام تاکید کرد: تنها راه نجات استان از درد محرومیت ورود بخش خصوصی به حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری است و پیمانکاران ایلامی از ظرفیت های بالایی در این زمینه برخوردارند که باید از این مزیت بیشترین استفاده شود چرا که ایلام در وضعیت مناسبی قرار ندارد.
نماینده بلند پایه دولت در استان ایلام گفت: کارهای زیربنایی بسیاری در استان انجام شده و نیاز است اکنون فعالیت های جدیدی آغاز شود.
مروارید افزود: کلنگ راه آهن ایلام به زمین زده شده و اکنون دنبال انجام کارهای اجرایی آن هستیم زیرا راه اندازی این طرح می تواند استان را از لحاظ راه و پیوند با مرکز کشور بیشتر تقویت کند.
استاندار ایلام استفاده از نیروهای انسانی بومی منطقه که در دیگر مناطق کشور حضور دارند را یکی از راه های برون رفت ایلام از وضعیت کنونی دانست.
مروارید گفت: در پیوند با هم استانی های ساکن در دیگر جاهای کشور می توان از توان مالی، پیوندها، دانش و تجربه آنان برای ورود سرمایه گذاران و ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی، بازرگانی و کشاورزی با هدف پیشرفت اقتصادی و رونق اشتغال زایی در ایلام بهره گرفت.
وی بیان کرد: در حوزه منابع نفت و گاز نیز ظرفیت های منحصر به فردی در زمینه ساخت پالایشگاه و پتروشیمی در استان وجود دارد و وزیر نفت نیز اعلام آمادگی کرده است که بسترهای لازم را برای سرمایه گذاری در ایلام فراهم کند.
استاندار همچنین با ستایش از عملکرد مدیریت و اداره کل منابع طبیعی به سبب اقدام های بی نظیر در حوزه گسترش جنگل و مراتع استان در کشور گفت: قابلیت های بسیار بالایی در منابع طبیعی ایلام وجود دارد و کارهایی که در زمینه توسعه جنگل کاری انجام شده در سراسر کشور نمونه ندارد.

نظرات ارسال نظر
  • رضادر تاریخ ۶ اسفند ۱۳۹۲

    متاسفم برای استانداری که ملیت که استان رو با یک دریاچه قیاس میزنه از شما بعیده جناب استاندار .

    پاسخ به این نظر
  • میرزادر تاریخ ۶ اسفند ۱۳۹۲

    با این بیکاری مفرطی که در ایلام هست و مجموعه کارهای تخصصی و فنی ایلام بدست غیر بومی ها و غیرمتخصصین اداره میشه باید هم سیر مهاجرت از ایلام روند صعودی داشته باشد. فکری به حال بودجه عمرانی و ایجاد اشتغال بکنید وگرنه همه میدانیم مهاجرت از ایلام بسی بسیار است . پایدار باشید

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز