انتقاد امام جمعه ایلام از فشار برخی گروه‌ها به استاندار در نصب مدیران

امام جمعه ایلام گفت: همه باید به دور از مسائل حزبی دست به دست هم دهیم و استاندار بومی را کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمد نقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه‌ی این هفته‌ی ایلام با مثبت ارزیابی کردن عملکرد استاندار اظهار کرد: متاسفانه گروهی دائما برای مدیر کردن هم‌حزبی‌های خود به استاندار فشار وارد می‌آورند که درست نیست، همه باید به دور از مسائل حزبی دست به دست هم دهیم و استاندار را کمک کنیم.

وی با طرح این سوال که چرا عده‌ای فقط فشار می‌آورند که دوستانشان به مدیریت برسند؟ ادامه داد: اگر کسانی به نظام ولایی اعتقاد نداشته باشند و مسئولیت بگیرند حقوقی که در ازای مسئولیت می‌گیرند حرام است و سوال اینجاست که چرا کسانی‌که رد صلاحیت شده‌اند باید مسئولیت بگیرند. این موضوع عین نفاق است و موجب گسترش نفاق در جامعه نیز می‌شود.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان ایلام تصریح کرد: برخی در روز معارفه‌ی خود گفته‌اند اصلاح‌طلب هستیم. اگر اصلاح‌طلبی آنها همسوی اصلا‌طلبان فتنه‌گر 88 باشد قطعا کارشان حرام است.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: برخی برای مدیر شدن کسانی تلاش می‌کنند که توان مدیریتی ندارند و یا بازنشسته شده‌اند که درست نیست و باید به استاندار اجازه داد تا با فراغ بال مدیرانی توانمند را انتخاب کند و بیشتر به فکر استان و مشکلات آن باشد.

لطفی افزود: مشکلات امروز ما بیشتر اقتصادی است و در همین راستا چارچوب اقتصاد مقاومتی و مولفه‌های آن از طرف مقام معظم رهبری به سران سه قوه ابلاغ شده که اجرایی کردن این سیاست‌ها، مشکلات اقتصادی را حل خواهد کرد.

امام جمعه ایلام به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز اشاره کرد و گفت: رسالت اصلی این نهاد رفع محرومیت در جامعه است و در طول سال‌های پس از تاسیس در جهت محرومیت‌زدایی گام‌های موثری برداشته و در اقصی نقاط استان ایلام هم منشاء خدمات فراوانی بوده است.

وی خانه‌سازی و کمک به ازدواج جوانان را از جمله خدمات بزرگ کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد و با اشاره به روز احسان و نیکوکاری ابراز امیدواری کرد که شاهد حضور پررنگ مردم نوع‌دوست استان در این مراسم و کمک آنان به مستضعفان در آستانه‌ی سال نو باشیم.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان با اشاره به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی در هفته‌ی گذشته گفت: تربیت اسلامی از برنامه‌های مقدس نظام آموزشی کشور است. تعلیم و تربیت در اسلام جایگاه ارزنده‌ای دارد و فلسفه‌ی ارسال رسل و تنزیل کتاب تربیت بشر بوده است چرا که اگر انسان صحیح تربیت شود جامعه حتما به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

امام جمعه‌ی ایلام تصریح کرد: امروز در جهان غرب خبری از تربیت صحیح نیست و همانند جنگلی است که هیچ آموزه‌ی صحیحی در آن وجود ندارد، مسئولان آموزش و پرورش باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند. اخیرا حرف‌هایی شنیده می‌شود که عده‌ای که اعتقادی به تربیت اسلامی ندارند در دانشگاه‌ها به‌دنبال پست‌های مدیریتی هستند که باید مواظب بود.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی در خطبه‌ی اول به نقل از معصوم (ع) عوامل نجات مومن را نگاه داشتن زبان، محاسبه‌ی نفس و گریه بر گناهان عنوان کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -8روز