ضرورت تاسیس کنسولگری عراق در ایلام به استماع وزیر امور خارجه عراق رسید

احمد شوهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: زیباری وزیر امور خارجه عراق در راس هیئتی به کشورمان سفر کرده و دیدارهای جداگانه‌ای با مسئولان ارشد کشورمان داشت.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، سیروان، چرداول و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی گفت: در تماسی با امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه کشورمان درباره ضرورت تاسیس کنسولگری عراق در ایلام بحث فراوانی داشته و از وی خواستم این موضوع را با وزیر امور خارجه عراق در میان گذارد.

وی ادامه داد: امیر عبداللهیان نیز در دیداری که با وزیر امور خارجه عراق در تهران داشته این موضوع را طرح کرده و قرار شده به زودی وزیر امور خارجه عراق در این رابطه تصمیم‌گیری و نتیجه را اعلام کند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: من به عنوان خدمتگزار مردم ایلام این موضوع را که از مطالبات واقعی مردم استان ایلام است، پیگیری و دنبال می‌کنم.

شوهانی با بیان اینکه تاسیس کنسولگری عراق در استان ایلام در توسعه مراودات تجاری بین دو کشور ایران و عراق در مرز مهران و همچنین تسهیل تردد زوار کمک فراوانی می‌کند، تصریح کرد: بر این اساس این موضوع را به جد پیگیری کرده و تا حصول نتیجه آن را دنبال می‌کنم.

وی ادامه داد: مطمئن هستم در نخستین فرصت این مطالبه به حق مردم استان ایلام با تلاش خدمتگزارانشان محقق خواهد شد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز