شهرستان ملکشاهی آماده استقبال از گردشگران است

مدیر میراث فرهنگی شهرستان ملکشاهی گفت: شهرستان ملکشاهی آماده استقبال از گردشگران است.
به گزارش خبرنگار مهر، علی خزان صبح شنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر اظهار داشت: شهرستان ملکشاهی از آثار باستانی و جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است.
خزان افزود: شهرستان ملکشاهی 70 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثارملی کشور دارد.
وی ادامه داد : از جمله آثار این شهرستان می توان به آتشکده کوژ و سنگ نوشته گل گل که مربوط به دوره ساسانی است اشاره کرد.
این مسئول بیان داشت: شهرستان ارکواز ملکشاهی یکی از شهرستانهای استان ايلام، با داشتن جاذبه هاي زيباي طبيعي و فرهنگي و اجتماعي ازجمله تنوع آب و هوايي، چشم اندازها و مناظر طبيعي از قبيل دشت، كوهستان، دره، كوچ عشاير، فرهنگ و آداب و رسوم خاص منطقه و... كه براي گردشگران، جالب و جذاب  هستند.
وی تصریح کرد: نقش برجسته و کتیبه آشوری واقع در ضلع شمالی روستای گُل گُل ملکشاهی و بر دیواره غربی دره نقش بسته است، که در آن پادشاه آشور با تمام قد به ارتفاع 135 سانتیمتر به صورت نیم رخ و با لباس بلند ، کلاه و شمشیر حمایل در حالیکه نقش خدای آشوری جلوی سر محافظ وی است به صورت بر جسته حکاکی شده است.
خزان بیان داشت: در 30 کیلومتری جنوب غربی شهر ارکواز ملکشاهی روستایی به نام گنبد وجود دارد و این روستا در بین دو رودخانه قرار گرفته که این روستا افتخار در برداشتن مقبره‏ای دارد که به پیرمحمد یا پیرمامه مشهور است و مصالح آن بنا، از سنگ و گچ بوده است.
وی یادآور شد: آبشار اما در نزدیکی روستای اما در میان دره ای واقع شده که آب آن به سمت دریاچه سد ایلام در حرکت است.
وی ادامه داد: زیبایی این آبشار در کنار دیواره های پوشیده از خزه و سرخس پرسیاوشان صد چندان می شود و درختان زیبای انجیر کوهی، انگور و بلوط اطراف این محل سرسبز را فرا گرفته اند و عبور رشته رشته آب در میان سرخس ها و خزه ها،چشمان هر بیننده ای را خیره می کند.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز