دادستان عمومی و انقلاب ایلام خبر داد:صدور حکم اعدام برای متجاوزان به منشی پزشک ایلامی

دادستان عمومی و انقلاب ایلام از صدور کیفرخواست برای عاملان تجاوز به عنف به منشی خبر داد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «حشمت‌الله شریفی» در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهارکرد: در سال گذشته بیش از 24 هزار و 505  پرونده وارد چرخه دادگستری شده که از این تعداد  24 هزار و 344 پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

 وی با بیان اینکه در سال گذشته 9 هزار و 136 مورد گواهی سوء‌پیشینه صادر شده است افزود: علاوه بر این در مدت مذکور 30 هزار مکاتبه اداری انجام شده است.

 شریفی ادامه داد: 47 مورد بازرسی از مراجعه انتظامی در راستای رعایت حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و آموزش اجرای دستورات صورت گرفته است.

 دادستان عمومی و انقلاب ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته 4 هزار و 100 مورد کیفرخواست توسط دادسرای عمومی و انقلاب استان صادر شده  خاطرنشان کرد: در مدت مذکور 45 مورد به آراء صادره از سوی دادسراها اعتراض شده است.

 وی با بیان اینکه طی سال گذشته 172 مورد مصادره اموال و اخذ وثیقه ملکی و وجه کفالت به دلیل عدم حضور مجرم در جلسه رسیدگی، داشته‌ایم  تصریح کرد: علاوه بر این بیش از 553 مورد نماینده داستانی در جلسه دادگاه حضور پیدا کرده است.

 شریفی ادامه داد: در سال گذشته حکم  16 فقره قصاص نفس صادر شده و هر چند اجرای این امر مطلوب نیست اما برای ایجاد امنیت و آرامش در جامعه اجرای این مهم ضروری است و در کاهش جرائم و تکرار آن در جامعه نقش مهمی دارد.

 دادستان عمومی و انقلاب ایلام با بیان اینکه رسیدگی به برخی پرونده‌ها نظیر تجاوز به عنف، قتل و آدم‌ربایی به دلیل حساسیت آن در جامعه از اهمیت خاص برخودار بوده لذا در اولویت رسیدگی قرار می‌گیرند افزود: این گونه جرائم با حساست و عواطف مردم سروکار دارند لذا باید در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

 وی علت اصلی بالا فتن آمارسرقت را مشکلات اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: برداشت یک کیسه برنج و یا یک هنداونه از مغازه حاکی از این قضیه است.

 شریفی عادت به جرم ،اعتیاد و تربیت نادرست را بیشترین علت‌های سرقت در استان عنوان کرد.

 دادستان عمومی انقلاب ایلام از صدور کیفرخواست برای سه نفر عامل تجاوز به عنف سال گذشته در شهر ایلام خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته  سه نفر از  اراذل و اوباش اقدام به ربودن منشی مطب یکی از پزشکان و تجاوز به وی کردند که حکم اعدام برای هر سه نفر صادر شده است.  

 وی اضافه کرد: حکم کیفر خواست در دادسرا برای دو برادر که  رانندگان مسافرکش را به قتل رسانده بودند  و همچنین عاملان سرقت مسلحانه طلافروشی ملکشاهی و پرونده زمین‌خواری در شهر ایلام صادر شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز