آماده‌باش نیروی زمینی ارتش در مرزهای غربی

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش از آماده‌باش این نیرو در مرزهای غربی و جنوب غربی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ علی آراسته صبح امروز در مراسم تجلیل از ورزشکاران نزاجا، گفت: نیروی زمینی ارتش در مرزهای غربی و جنوب غربی کشور در حالت آماده‌باش است.

وی با بیان اینکه "هم‌اکنون فرمانده نیروی زمینی ارتش و معاونان وی در بخش‌های غربی و جنوب غربی کشور حضور دارند"، گفت: بحمدالله با تدابیر فرمانده نیروی زمینی ارتش اقدامات بسیار خوبی در این منطقه انجام شده است.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت ورزش اشاره کرد و با بیان اینکه "ورزش در جامعه ما که مورد تهاجم فرهنگی استکبار جهانی است، یک دارو محسوب می‌شود"، گفت: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های آمادگی رزمی نیروی زمینی، نیروی انسانی است. ما در سال بیش از 130 هزار نفر را می‌پذیریم، آموزش می‌دهیم و به جامعه تحویل می‌دهیم. در هیچ ارگانی در سطح کشور این وضعیت سازماندهی وجود ندارد.

آراسته با اشاره به اینکه "ورزش، به یک فرد نظامی جسارت و اعتماد به نفس می‌بخشد و اراده فرمانده را تقویت می‌کند"، اظهار کرد: ما معتقدیم ورزش‌های قهرمانی موجب ایجاد حس افتخار، وحدت ملی، همدلی و هم‌زبانی در سطح جامعه می‌شود. ورزش‌های همگانی نیز موجب سلامت روح و جسم افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه "ورزش‌های رزمی موجب افزایش کارآیی و توانمندی افراد می‌شود"، خاطرنشان کرد: ما کمتر فرمانده‌ به‌نامی در ارتش داریم که ورزشکار نباشد. اگر یک رزمنده رزمی‌کار اسلحه خود را در رزم از دست بدهد، هیچگاه تسلیم دشمن نمی‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اجرای عملیات کربلای 8 به فرماندهی امیر آذرفر، گفت: بارزترین ویژگی این امیر، ورزشکار بودن وی بود. امام خمینی (ره) پس از برگزاری این عملیات با وی تماس گرفتند و فرمودند شما با این عملیات قلب من را خشنود کردید.

امیر سرتیپ آراسته در پایان اظهار کرد: در سطح نیروی زمینی ارتش اقدامات ورزشی خوبی انجام شده است اما ما با وضعیت آرمانی فاصله داریم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز