شرکت "هلدینگ غدیر" در ایلام سرمایه‌گذاری می‌کند

استاندار ایلام از سرمایه گذاری میلیاردی شرکت هلدینگ غدیر در بخش‌های مختلف از جمله نفت و گاز و پتروشیمی ایلام در شهرستان‌های مهران و دهلران خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام، به نقل از  روابط عمومی استانداری مهندس «محمدرضا مروارید» پس از دیدار با مدیر عامل شرکت "هلدینگ غدیر" اظهار کرد: در دیدار با "غلامرضا سلیمانی امیری" مدیر عامل این شرکت توافقات بسیار مناسبی در زمینه سرمایه‌گذاری حوزه‌های مختلف خصوصا نفت و گاز مناطق نفتی مهران و دهلران صورت گرفت و شرکت غدیر آمادگی خود را برای سرمایه گذاری و اجرای پروژه های صنعتی خصوصا در بحث پتروشیمی در ایلام اعلام کرد.

وی گفت: طبق توافقات صورت گرفته کارشناسان این شرکت هفته آینده‌ی برای بازدید از مناطق مهران و دهلران و ارزیابی منطقه جهت ارائه طرح به ایلام سفر خواهند کرد .

وی با اشاره به این که شرکت هلدینگ غدیر در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، ساختمان، سیمان، صنایع و معادن، مالی و بازرگانی، برق و انرژی و حمل و نقل در کشور فعال است و سرمایه گذاریهای متعددی در کشور انجام داده گفت: حضور این گونه شرکت‌ها در استان می‌تواند در جهت جذب سرمایه‌گذاری در استان و ایجاد صنایع مولد و اشتغال‌زا بسیار موثر باشد و ما تمام تلاش خود را برای ورود این گونه شرکت‌های سرمایه گذاری به استان انجام خواهیم داد.

استاندار ایلام ادامه داد: سیاست دولت در استان ایلام جذب سرمایه‌های بزرگ برای ایجاد رونق اقتصادی و صنعتی است و با توجه به موقعیت بسیار مناسب استان هم از نظر جغرافیایی و هم از لحاظ منابع طبیعی و معدنی می‌توان با هموار نمودن راه این سرمایه گذاران فرصت‌های اقتصادی ویژه ای را در استان ایجاد کرد تا هم معیشت هم استانی‌های عزیز تأمین شود و هم از لحاظ تولید ، اشتغال و صادرات در منطقه گام‌های پیشرفت و توسعه را سریع‌تر برداریم .

مروارید با بیان اینکه استان ایلام از نظر منابع نفت و گاز در کشور جایگاه بسیار ممتازی دارد و از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی برخوردار است تصریح کرد: در صورت توافق نهایی می‌توان از سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ برای اجرای طرح‌های مختلف در استان استفاده کرد .

بر اساس این گزارش، شرکت هلدینگ غدیر یکی از بزرگترین شرکت‌های مجری و سرمایه گذار در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، ساختمان، سیمان، صنایع و معادن، مالی و بازرگانی، برق و انرژی و حمل و نقل است که بیش از 40 درصد سهام پتروشیمی کشور را در اختیار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز