کلاهبردار اینترنتی در ایلام دستگیر شد

سرگرد علی کسانی اظهار کرد: به دنبال شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری پنج میلیون ریالی از وی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: مالباخته که با یک تبلیغ دروغین در فضای مجازی فریب خورده بود مبلغ پنج میلیون ریال را با وعده قرعه کشی و برنده شدن یک قطعه زمین به حساب کلاهبردار واریز کرده بود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل و اطلاعات استان ایلام تصریح کرد: با بررسی های انجام شده و انجام تحقیقات فنی، متهم این پرونده شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه کلاهبرداران از فضای مجازی برای کلاهبرداری از مردم استفاده می کنند از خانواده ها خواست به تبلیغات دروغ سایت های ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنند و فریب جایزه های آن ها را نخورند.

معتادان تابلو در ایلام جمع آوری می شوند

فرماندهی انتظامی شهرستان ایلام با تاکید بر استمرار طرح ارتقاء امنیت اجتماعی وپاکسازی نقاط آلوده از طرح جمع آوری معتادان تابلو در شهر ایلام خبر داد.

سرهنگ فردین پیری اظهار کرد: در راستای مقابله با تهیه وتوزیع کنندگان مواد مخدر ، اراذل واوباش ، سارقان ومعتادان تابلو طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح شهرستان با هماهنگی مسئولان قضایی به مرحله اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح ماموران انتظامی در یک عملیات ضربتی موفق شدند ،پنج قلیان سرا را پلمپ وتعداد 60عددقلیان را جمع آوری کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام در ادامه از توقیف22دستگاه خودرو وموتورسیکلت متخلف نیز در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: تعداد5 معتاد تابلو جمع آوری و مقادیری مواد مخدرنیز کشف شد.

وی بر همکاری خوب مردم با پلیس در تحکیم امنیت ومبانی انضباط اجتماعی و برخورد با ناهنجاری ها تاکید کرد.

سرهنگ پیری از شهروندان خواست که در صورت برخورد با هرگونه ناهنجاری مراتب را از طریق 110 به پلیس اطلاع دهند.

آغازبرداشت محصولات کشاورزی وهشدار پلیس به رانندگان

پلیس راه ایلام با صدرو اطلاعیه ای از رانندگان خواست با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت محصولات کشاورزی وحضور ماشین آلات کشاورزی درجاده ها بیشتر مراقب باشند.

در این اطلاعیه آمده اتست: با توجه به کندی حرکت و فقدان تجهیزات ایمنی که عبور ومرور سایررانندگان را به خطر می اندازد حرکت ادوات کشاورزی درجاده های استان ممنوع است.

سرهنگ نورالله خادم فرمانده پلیس راه ایلام اظهار کرد: تردد وسایل و ماشین آلات کشاورزی با توجه به حجم و اندازه آن ها و عدم استاندارد برخی جاده های استان خطراتی را برای سایر رانندگان به دنبال دارد.

وی خطاب به صاحبان این گونه ماشین آلات گفت: برای جابجایی وسایل نقلیه کشاورزی با اخذ پروانه ترافیکی از تریلی استفاده کنند.

پیشگیری، اولویت پلیس در اجرای ماموریت ها

فرمانده انتظامی شهرستان مهران درایلام از افزایش گشت های پیشگیری از جرم در سطح این شهرستان با هدف پیشگیری از جرم سرقت خبر داد.

سرهنگ محسن کشتکار در جمع کارکنان این شهرستان مرزی اظهار کرد: کارکنان کلانتری و پاسگاه باید با ارائه آموزش های لازم از آمادگی کافی برای انجام وظایف خود برخوردار باشند.

وی تکریم ارباب رجوع در واحدهای انتظامی را زمینه ساز مشارکت های مردمی در ایجاد امنیت پایدار دانست و خاطرنشان کرد: ملاک موفقیت پلیس در فعالیت های خود رضایتمندی مردم بوده و باید در تمامی ماموریت ها به حقوق شهروندی مردم توجه کامل شود.

سرهنگ کشتکار امنیت را اساسی ترین مطالبه به حق مردم دانست و گفت: پلیس در انجام وظایف خود باید با مجرمان با قاطعیت مقابله کرده و در خدمت رسانی به مردم رافت و مهربانی را سرلوحه کار خود قرار دهد.

امر به معروف و نهی از منکر پشتوانه امنیت اخلاقی

امام جمعه ملکشاهی امنیت اخلاقی را یکی از شاخه های امر به معروف و نهی از منکر و تضمین کننده امنیت اجتماعی در جامعه دانست.

 حجت الاسلام و المسلمین حسینی در جمع کارکنان انتظامی شهرستان اظهار کرد: عمل به فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر نماد بارز مشارکت مردم در تحقق امنیت اجتماعی پایدار است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه امنیت از دیدگاه قرآن و ائمه افزود: دغدقه اصلی انسان نسبت به آخرت، امنیت است و این موضوع که وجود امنیت مورد تاکید خداون متعال قرار گرفته نشان دهنده ارزشمندی کار پلیس در جامعه است.

امام جمعه ملکشاهی با قدر دانی از برخورد قاطع پلیس شهرستان با موتور سیکلت سواران مزاحم و اراذل و اوباش خاطر نشان کرد: وجود نیروی انتظامی مقتدر پشتوانه بزرگی برای فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 6روز