معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام: مدیران بی تحرک جایی در دولت تدبیر و امید ندارند

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: مدیران باید  در حوزه کاری خود فعال و برای تشریح دستاوردهای نظام  با رسانه‌ها در ارتباط باشند چون دولت تدبیر و امید جای مدیران بی‌تحرک نیست.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، «حسین کلانتری» در نخستین جشنواره فصلی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری تحلیلی استان ایلام اظهار کرد: در جهان کنونی نقش رسانه‌های سمعی و بصری، مجازی، دیداری و شنیداری آن چنان وسیع و سریع گسترده شده که در یک لحظه ما را در مسیر خود قرار می‌دهند و آنقدر آرام ریشه دوانده است که حتی هویت‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ضمن گرامیداشت یاد اولین کسانی که با هزینه و تصمیم‌گیری خود جهت تاثیرگذاری بر استان اولین نشریه را راه اندازی کردند و الان در میان جمع مطبوعات نیستند ادامه داد: نتیجه کار از صفر شروع شد اما به دلیل وسیع شدن گستره کار اطلاع‌رسانی جهت گزینش برترین‌ها اقدام به تشکیل کارگروه شده که نشان از رشد کمی و کیفی این عرصه دارد اما باید در شرایط روز جهان با احساس مسئولیت بیشتر و متعهدانه در این وادی گام برداریم.

 

کلانتری ادامه داد: اهالی رسانه علاوه بر پذیرش رسالت عظیمی که دارند،  کار ظریفی نیز بر عهده دارند چرا که به راحتی می‌توانند دردی را برای درمان مدیران بازگو  و به دنبال درمان آن باشند.

  وی تصریح کرد:مطبوعات جایگاه بالایی در نظام مردم‌سالار دارد چرا که دردها با رعایت امانت و صداقت منعکس می‌شوند و منتقل کننده خواسته‌های مردم است و با پیشنهادات کارشناسانه مسئولان را جهت چاره‌اندیشی به حرکت درآورند.

 وی تحلیل و بیان عملکرد درست از سوی خبرنگاران را باعث متهم شدن آنها به جناحی بودن صرف نمی‌شود، اضاقه کرد: استاندار خبرگزاری‌ها و  نشریات محلی را بصورت روزانه بررسی می‌کند و از این کانال به خواسته‌های مردم توجه می‌کند.

 کلانتری با بیان اینکه سلایق، نگرش‌ها، روش‌ها و منش‌ها در جامعه متفاوت است تصریح کرد:مطبوعات نقشی مهمی در حمایت، حرکت و راهنمایی مسئولان برای درست حرکت کردن جامعه بر عهده دارد.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام ادامه داد: حق اصحاب رسانه نقد و تحلیل براساس وجدان باطنی است اما خروجی آنها برای همه مهم، موثر و قابل توجه است و همانگونه که مشکلات و مطالبات مردم تحلیل و پیشنهاد و نقد می‌شود باید خدمات نظام جمهوری ترسیم و برای مردم آشکار شود.

 وی افزود: دولت تدبیر و امید در یکی از بزرگترین گام‌های تاریخ ایران همت کرده و طرح نوین نظام سلامت را اجرا کرده که به معنای پرداخت 90 درصدی هزینه‌های بیمارستانی بیماران توسط دولت و پاسخ به این فرمایش رهبری است که" نگذارید مردم بجز درمان دغدغه تامین مخارج را داشته باشند" پس این دولت ولایتمدار که بدون هیاهو در حال خدمت است.

معاون استاندار ایلام با تاکید بر اینکه مدیران باید با رسانه‌ها در ارتباط باشند تصریح کرد: دولت تدبیر و امید جای مدیران بی‌تحرک نیست.

 کلانتری یادآور شد: رسانه‌ها باید نظاره‌گر باشند و با همرازی و همدردی به همدیگر کمک کنند.

 وی با اشاره به استقبال باشکوه  مردم از رییس جمهور گفت:مردم یا وجود داشتن مشکلات فراوان و آمار بیکاری استان به استقبال دولت تدبیر و امید آمدند و این سفر موجب تغییر دیدگاه و ذهنیت رییس جمهور و اعضاء کابینه نسبت به پتانسیل‌های استان شد.

 معاون استاندار ایلام تاکید کرد: همه اهتمام دولت را  بهره‌برداری از نفت، گاز، پتروشیمی، آب و خاک و مهار سدهای جدید با احداث سد و تغییر روش‌های آبیاری دیدند و مطبوعات هم باید تلاش کنند که جذابیت‌های این پتانسیل‌ها را به سرمایه‌گذاران  معرفی کنند.

 کلانتری تاکید کرد: از آنجا که مسئولان به راحتی انتقادها را می‌پذیرند مطبوعات و خبرگزاری‌ها هم باید واقعیت‌ها را به خوبی به مردم منعکس کنند.

نظرات ارسال نظر
  • شهروند ایلامیدر تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۳

    باسلام به عرض می رساند بی تحرک ترین مدیر استان خود شخص استاندار است که در فضای مجازی و سایبری حتی یک ایمیل هم بر سایت استانداری ندارد و خود را در قلعه استانداری محصور کرده!!! درحالیکه سایر اعضای دولت در فیس بوک و توییتر عضو هستند!

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز