راه‌اندازی سرویس یادداشت در ایسنا

سرویس یادداشت در ایسنا راه‌اندازی می‌شود.

ایسنا امید دارد در این عرصه بتواند فضای فراخ‌تری را در کنار ارائه اخبار و انتشار گزارش‌ها و گفت‌وگوها برای ارائه تحلیل‌های راهگشا و روشن‌کننده ابعاد مختلف رویدادهای داخلی و خارجی فراهم سازد.

ایسنا که در 16 آذر 1378 با پیام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «اخبار خوب، مفید و امیدبخش مخابره کنید»، به عنوان نخستین خبرگزاری غیردولتی و دومین خبرگزاری ایران، توسط جوانان دانشجو و در دل نهاد انقلابی و دانش‌محور جهاد دانشگاهی متولد شد، در طول سال‌های حضور خود همواره مورد وثوق بزرگان علمی، فرهنگی و سیاسی کشور بوده است؛ چنانکه مرحوم دکتر معتمدنژاد، پدر علم ارتباطات در ایران به دفعات، ضمن ابراز علاقه‌مندی خود به این رسانه، آن را یک «سونامی» در فضای اطلاع‌رسانی ایران خواند که تنها در فضای دانشگاهی و دانشجویی قابل رخداد است.

 در همین زمینه چارچوب‌های کلی «یادداشت‌» در ایسنا به اطلاع مخاطبان محترم می‌رسد:

 - انتشار یک یادداشت یا دیدگاه در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست.

 - خبرگزاری دانشجویان ایران از انتشار یادداشت‌هایی که اصول اخلاقی و حرفه‌ای را رعایت نکرده باشند، معذور است.

 - ایسنا در ویرایش یادداشت‌های وارده از بُعد نگارشی، طبق رسم‌الخط خود عمل خواهد کرد.

 - گرچه انتشار یک یادداشت در ایسنا لزوما به منزله تایید یا رد محتوای آن نیست، اما خبرگزاری دانشجویان ایران از انتشار یادداشت‌هایی که منافع و امنیت ملی، اصول قانون اساسی، اصول اسلامی و سایر ادیان توحیدی را خدشه‌دار کند معذور است.

 - چارچوب یادداشت در ایسنا مطابق با خط مشی خبری ایسنا خواهد بود که شامل کلیه اصول و ارزشهای اعتقادی و حرفه‌ای حاکم بر تحریریه (اسلام، ارزش‌های انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی، قانون اساسی، اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره)، ولایت فقیه و منافع و ارزشهای ملی) است.

 علاقه‌مندان می‌توانند یادداشت‌های خود را به پست الکترونیکی Subject@isna.ir ارسال کنند. ذکر مشخصات فردی و الصاق عکس، شماره تماس و سرویس خبری مربوطه در ایمیل‌ها الزامی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز