مدیرکل امور مالیاتی ایلام: مودیان اظهارنامه های خود را تسلیم کنند

مدیرکل امور مالیاتی ایلام گفت: صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی از اکنون تا پایان تیر سال جاری می توانند در ورود به سامانه مجازی www.tax.gov.ir به تکمیل و ثبت اظهار نامه مالیاتی عملکرد سال گذشته خود اقدام کنند.

ˈغلامرضا امیدیˈ در گفت و گوی اختصاصی اظهار کرد: صاحبان مشاغل در صورت تکمیل و ثبت اظهار نامه مالیاتی از معافیت مالیاتی 100 میلیون ریال برای عملکرد سال 92 برخوردار می شوند و در صورت انقضای مهلت تسلیم و ثبت اظهارنامه از معافیت مقرر محروم شده و مشمول جریمه غیرقابل بخشش خواهند شد.

وی افزود: بر خلاف سال های گذشته و به منظور تکریم ارباب رجوع و آسان سازی ارائه اظهار نامه، مودیان امسال می توانند در مراجعه به پایگاه مجازی سازمان مالیاتی کارهای مربوط به اظهار نامه و مالیات را انجام دهند و نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت.

وی بیان کرد: صاحبان مشاغل حقیقی و شرکت ها در صورت تکمیل اطلاعات هویتی پرونده مالیاتی خود می توانند از راه سامانه به پرداخت مالیات خود کنند.

امیدی یادآور شد: برای صاحبان مشاغلی که اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کنند برابر مقررات اعلام شده، بدون رسیدگی مالیات ابرازی آنان مورد توافق قرار می گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به حجم بالای نام نویسی در روزهای پایانی تیرماه امکان بروز مشکل های الکترونیکی وجود دارد به همین علت همه افراد مشمول این قانون باید در فرصت مقرر نام نویسی کنند تا در صورت بروز اشکال های احتمالی فرصت لازم برای تکمیل یا رفع مشکل ثبتی نامی داشته باشند.

مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: صاحبان شرکت ها و اشخاص حقوقی پس از ثبت نام و تسلیم اظهار نامه های مالیاتی خود در تیرماه سال جاری، به مدت یک ماه تا پایان مرداد فرصت اصلاح اظهار نامه های خود را دارند.

وی ادامه داد: وارد کردن اطلاعات هویتی، شماره اقتصادی و شناسه ملی از نکته های مهم در روند ثبت و تسلیم اظهارنامه های مالیاتی است و افرادی که زودتر از موعد مقرر در روزهای پایانی خرداد تا 20 تیر اقدام کنند اداره کل امور مالیاتی استان برای اخذ شناسه ملی، کدرهگیری و تکمیل اطلاعات همکاری لازم را با آنان انجام می دهد.

امیدی اضافه کرد: امسال تسلیم اظهارنامه های مالیاتی فقط با استفاده از اینترنت صورت می گیرد و بیشترین تاکید برای تسلیم اظهارنامه های مالیاتی بر روی صاحبان مشاغل و شرکت ها است.

به گزارش ایرنا، سال گذشته 800 میلیارد ریال مالیات در استان ایلام وصول شد که 610 میلیارد ریال آن مالیات های مستقیم و 190 میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده بود.

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز