شنبه 27 مهر 1398

تجمع دوستداران محیط زیست ایلام در کارخانه سیمان

دوستداران محیط زیست استان با تجمع در درب کارخانه سیمان ایلام به بی‌توجهی نسبت به آلایندگی این کارخانه اعتراض کردند.

 «حسین نعمتی» مسوول انجمن دوست دارن محیط زیست ایلام در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: بر اساس دعوتنامه‌ی سازمان ورزش و جوانان از انجمن دوستداران محیط زیست استان، این انجمن در برنامه قطع آفت درختان بلوط(لورانتوس) که میزبانی آن را کارخانه سیمان ایلام بر عهده داشت دعوت شد.

 وی با بیان اینکه مشهود بوده که کارخانه سیمان ایلام مدت‌ها است که با فعالیت در این منطقه محیط زیست انسانی، جانوری و پوشش جنگلی را با مشکلات زیست محیطی مواجه ساخته است افزود: سخن گفتن از چگونگی جایابی اولیه این بنگاه اقتصادی با توجه به توسعه روزافزون خطوط تولید کارخانه سخنی خالی از نتیجه بوده و تنهاحاکی از بی‌توجهی مسئولان وقت نسبت به ملاحظات زیست محیطی است.

 

نعمتی ادامه داد: باید هوشیار بود که مسائلی چون اشتغال‌زایی و سودآوری بهانه‌هایی برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات زیست محیطی این کارخانه نشود و به نحوی افکار عمومی از تمرکز بر این چالش مهم منحرف نشود.

 مسوول انجمن دوستداران محیط زیست استان با اشاره به اینکه دوستداران محیط زیست استان  ضمن حمایت از طرح قطع آفت لورانتوس و با حضور در درب اصلی کارخانه سیمان ایلام با حمل شعار نوشته‌هایی اعتراض خود را بیان کردند خاطرنشان کرد: باید از برخورد سلیقه‌ای با مقوله محیط زیست پرهیز شود.

 وی با تاکید اینکه حمایت  کارخانه سیمان در برخی برنامه‌های زیست محیطی نباید بهانه‌ای برای خالی کردن شانه از زیر بار مسئولیت خود باشد تصریح کرد: بنگاه‌های اقتصادی مانند کارخانه سیمان ایلام موظف است نسبت به عمل به مسئولیت اجتماعی خود در برابر جامعه در راستای کاهش چشمگیر آلایندگی اقدام کند و از باور منسوخی که بنگاه اقتصادی را ملزم به کسب سود بدون توجه به تبعات فعالیتش می‌کند جلوگیری شود.

 نعمتی اضافه کرد: مسئولان کارخانه سیمان ایلام باید پیام حضور انجمن دوستداران محیط زیست در این برنامه را به خوبی درک کرده باشند.

 

 

نظرات ارسال نظر
  • سیرواندر تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۳

    جالب توجه دوستداران محیط زیست .اداره محیط زیست ایلام معتقد است سیمان ایلام جزء صنایع آلاینده نیست و نام اورا از لیست آلاینده ها حذف کرده است

    پاسخ به این نظر