تاکید امام جمعه ایلام بر برخورد جدی دستگاه انتظامی و قضایی استان با مجرمان

امام جمعه ایلام گفت:پس گرفته شدن دعوت ایران برای حضور در کنفرانش ژنو 2 نشان داد سازمان ملل در خدمت اهداف نظام استکبار است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های نماز جمعه ایلام، با اشاره به پس گرفته شدن دعوت ایران برای حضور در کنفرانس ژنو2 اظهار کرد:این اقدام ناشایست جایگاه مهم سازمان ملل را در دنیا خدشه‌دار کرد و وابستگی این سازمان را به آمریکا و نظام سلطه به خوبی نشان داد که جای تاسف دارد.
وی ادامه داد: سازمانی که برای احقاق حقوق مردم جهان تاسیس شده است تبدیل به سازمانی برای پیشبرد اهداف استکبار جهانی به خصوص آمریکا شده است و بازتابی که پس گرفتن این دعوت در رسانه‌های جهان داشت نشان از اهمیت حضور ایران دارد، و بیان کننده‌ی این واقعیت است که بدون حضور ایران این کنفرانس به نتیجه نمی‌رسد و هم اکنون با وجود حمایت نظامی، رسانه‌ای و تبلیغاتی کشورهای مختلف از مخالفان اسد، سوریه هم اکنون در آستانه پیروزی مطلق قرار دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام کنفرانس ژنو 2 را یک بدنامی برای سازمان ملل و نظام سلطه عنوان کرد و گفت: ایران امروز یک قدرت بزرگ در جهان است که هم‌اکنون توان و تاثیرگذاری آن قابل تردید نیست و نظام سلطه هم بخوبی نسبت به این موضوع آگاه است.
لطفی در بخش دیگر خطبه‌ها به گرانی و کاهش قدرت خرید مردم اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که شعار دولت فراهم کردن معیشت آسان برای مردم بوده و تاکنون زحماتی هم در این زمینه کشیده شده، مجلس و دولت باید به دنبال تدوین برنامه‌ای مدون برای حل این مشکلات باشند.
امام جمعه ایلام بیکاری جوانان را مشکل دیگر جامعه دانست و گفت: شعار ازدواج آسان را سرمی‌دهیم اما جوانان هرروز بخاطر مشکلات اقتصادی از ازدواج فرار می‌کنند و برای آنها به یک کابوس تبدیل شده است که باید دولت به فکر این مشکلات باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان ضمن قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی و دستگاه قضا در برقراری امنیت تصریح کرد: با توجه به اعتقادات مردم و بافت اجتماعی استان برخی اخبار در مورد آدم‌ربایی و تجاوز به عنف توسط اراذل و اوباش نگران کننده است که سربازان گمنام امام زمان(عج)، دستگاه انتظامی و قضا باید با جدیت و بدون اتلاف وقت برخورد کنند، چون اگر برخورد نکنند جرائم از کنترل خارج و آسیب‌ها بیشتر خواهد شد.
وی با طرح این سوال که چرا باید یک قاتل 10 سال در زندان نگهداری شود و اطرافیان وی در طول این سال‌ها برای گرفتن رضایت به هر کاری متوسل شوند، گفت: قاتل باید در اسرع وقت اعدام شود تا مایه عبرت شده و مانع ارتکاب به جرم‌های جدید شود، چون تجربه نشان داده است که بعد از انجام مجازات‌ها از ارتکاب جرم در جامعه کاسته می‌شود و نمونه‌هایی از این موضوع در استان تجربه شده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 10ماه و -16روز