شنبه 30 شهریور 1398

فرانسوی‌ها در طرح انتقال آب از سد سیمره به ایلام مشارکت می‌کنند

استاندار ایلام از سرمایه‌گذاری کنسرسیوم فرانسوی جهت اجرای فوری طرح آب‌رسانی و کانالیزه کردن  آب سد سیمره به ایلام و 500 روستای تابعه خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام  به نقل از روابط عمومی استانداری ، «محمدرضا مروارید» اظهار کرد: براساس توافقات صورت گرفته گروه و کنسرسیوم فرانسوی اعلام آمادگی کرد که در سریعترین زمان ممکن، در چهارچوب قرارداد فاینانس بر مبنای قوانین مالی بین‌الملی و نیز برپایه قوانین داخلی کشور مبتنی بر نظام جذب منابع مالی خارجی اقدام کند.

وی افزود: تأمین آب برای ایلام و روستاهای تابعه از منبع دریاچه سد سیمره با این گروه و کنسرسیوم سرمایه گذاری خارجی، برای جذب منابع مالی و تکنیکال از منابع غیرهم‌ ارز خارجی از اولویت های این قرارداد در مذاکرات ابتدایی با اعضاء کنسرسیوم بود.

استاندار ایلام در پایان با اشاره به اینکه بعد از رویکردهای جدید در حوزه سیاست خارجی شاهد افزایش حضور شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی در کشور هستیم، ابراز امیدواری کرد با اجرای هر چه سریعتر این طرح و جذب منابع مناسب و ارزشمند خارجی در ارائه خدمترسانی به مردم استان اقدامات لازم را انجام دهیم.
نظرات ارسال نظر