شنبه 30 شهریور 1398

اعزام ۵۰تیم پزشکی به نقاط محروم و دور افتاده ایلام

رییس بسیج جامعه پزشکی ایلام از اعزام 50 تیم پزشکی عضو این نهاد به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر به مناطق محروم و دورافتاده سراسر استان خبرداد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران ایلام؛ سرهنگ  ساسان زمانی با اعلام این خبر افزود : شاخص ترین برنامه امسال بسیج جامعه پزشکی برپایی چهارمین بیمارستان صحرایی تخصصی در بخش زرنه شهرستان ایوان است.
به‌ گفته رییس بسیج جامعه پزشکی ایلام این بیمارستان خدمات تخصصی مختلفی همچون اتاق عمل ، جراحی‌های سبک و سرپایی، گوش- حلق و بینی ، ارتوپدی، قلب و عروق، زنان و زایمان، جراحی عمومی، کودکان، چشم پزشکی، داخلی، بیهوشی، دندان پزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه و دیگر خدمات پاراکلنیکی و درمانگاهی را در طول برپایی به بیماران و مراجعه کنندگان به صورت رایگان ارائه می دهد.
زمانی یادآورشد: این بیمارستان به مدت پنج روز و از 28 بهمن تا دوم اسفند به مردم بخش زرنه و روستاهای اطراف با جمعیتی در حدود هفت هزار نفر در زمینه های گوناگون پزشکی – بهداشتی و آموزشی خدمت رایگان انجام می دهد.
وی تاکید کرد: 10 روز قبل از برپایی بیمارستان 10 تیم امدادی - پزشکی - عمومی به روستاهای محروم بخش زرنه اعزام، معاینه های نخستین را انجام و بیماران نیازمند به درمان تخصصی تر را در قالب فرم های مخصوص برای مداوا در بیمارستان تخصصی غربالگری و شناسایی می کنند.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان اضافه کرد: 9 نفر از متخصصین پزشکی استان قم برای همکاری با متخصصان بومی استان به منظور خدمت رسانی مطلوب در بیمارستان تخصصی صحرایی بخش زرنه دعوت شده اند.
وی بیان کرد: 50 تا 60 پزشک متخصص، عمومی و کادر بهداشتی – درمانی در ارائه خدمات متنوع برپایی این بیمارستان همکاری دارند.
زمانی گفت : در دهه مبارک فجر  154تیم امدادی پزشکی در قالب دو هزار و 464 تیم امدادی پزشکی به نقاط محروم استان اعزام می‌شوند.
نظرات ارسال نظر