سه‌شنبه 26 شهریور 1398

یک جوان ۲۳ ساله در ایلام با ضربه قمه از پای درآمد

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام گفت: نزاع دسته‌ جمعی در بلوار صنایع شهر ایلام به مرگ یک جوان 23 ساله منجر شد.
سرگرد فردین پیری با بیان اینکه یک فقره درگیری، ساعت 13 در بلوار صنایع شهر ایلام به وقوع پیوست که پس از اطلاع پلیس، اکیپی از کلانتری 11 شهر ایلام وارد عمل شده و نسبت به خاتمه درگیری اقدام کردند، اظهار داشت: در این درگیری یک جوان 23 ساله در حین درگیری با ضربه قمه به شدت دچار آسیب شده بود که حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.
وی با اشاره به اینکه انگیزه این درگیری هنوز مشخص نشده و در حال بررسی آن هستیم، افزود: نزاع‌کنندگان و متهم برای شرح جریان حادثه تحت بازجویی قرار گرفته و پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر به دادسرا ارسال گردیده است.
گفتنی است آمار درگیری و نزاع‌های دسته‌جمعی در استان ایلام بسیار زیاد و نگران کننده است به طوری که بیشتر پرونده‌های وارده به محاکم قضایی استان مربوط به نزاع‌های دسته‌ جمعی و خیابانی است.
نظرات ارسال نظر
 • rmrahimiدر تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۲

  با سلام - من بارها هم مقاله در این خصوص فرستادم که متاسفانه درج نشد- واقعا این فرهنگ گنده لاتی روز به روز داره بیشتر شیوع پیدا می کنه که بیشتر در ده های 60 و 70 در ایلام رواج داشت البته نه به این شدت اون موقع به حرمت هایی بود مثلا هر کسی از سلاح سرد استفاده می کرد یا بیشتر از یک نفر وارد درگیری می شد برای آن گنده لات افت و کسر شان به حساب می آمد اما الان چی؟! تا یه بوق هشدا به یه ماشین بزنی (بیشتر اونهایی که چرخ هاش رو خوابوندن) با یک تماس تلفنی که سریع تر از پلیس 110 و اتش نشانی به محل می رسند با تعداد بیش از 10 نفر و قوی ترین و خشن ترین سلاح های سرد بهت حمله می کنند و بدون توجه به این موضوع که تو یک نفری و فاقد سلاح!!!!!!!!! من این موضوع رو بیشتر از عدم برخورد جدی نیروی محترم انتظامی می بینم - جناب آقای حجت الاسلام لطفی نماینده محترم ولای فقیه هم در این مورد تذکر دادند که شایسته است اجرا شود - فاز بعدی بستن قلیانی هاست - فاز بعدی برخورد شدید با ناهنجاریهای پوششی است (شلوار کردی غیر متعارف که مختص زندان است - گیوه با سایز بسیار کوچک ترجیحا با آرم ادیداس - سندل های دخترانه با پاشنه بلند - ریش غیر متعارف که از چانه مقدار آن بیش تر است ) روی اینها باید کار بشه نه روی این قضیه که وقتی درگیری صورت بگیره اقدام به فک درگیری کنند (داستان نوشدارو پس از مرگ سهراب) آقایان برخورد باید کرد آن هم برخورد جدی که اینها احساس امنیت نکنند چون ما و خانواده هایمان احساس امنیت نمی کنیم

  پاسخ به این نظر
 • سعیددر تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۲

  نوع پوشش خود معرف شخصیت و درونیات انسان نیز میتواند باشد حداقل در مورد این تیپ خاص که دوست عزیز هم به آن اشاره نمودند اما این نوع شلوار را نمیتوان شلوار کوردی گفت. فکر میکنم این شلوار شلوار شیرازی یا نوعی شلوار لری باشد چون کوردهای اصیل ایلام از جمله خزلها- ایوانیها-و بسیاری از ایلات اصیل کورد شلوار کوردی خاص خود را دارند و این نوع شلوار با پاچه های دوخته شده و خشک شده با دوخت تا نزدیک زانو با جیب های کوچک و تعداد چینهای فراوان(پزگ) را هیچ انسان اجتماعی و مئودبی حاضر نیست بپوشد مخصوصا با آن گیوه های کوچک بد فرم . امیدوارم مسئولین استانی افراد با این تیپ ناخوشایند را تادیب نموده و اجازه بروز فرهنگ لات منشی را ندهند. در ضمن صدا و سیما نیز میتواند با گردآوری انواع پوششهای مرسوم کردی به معرفی فرهنگ اصیل کوردی بپرزدازد و مردم استان ایلام را به بیگانه بودن این نوع پوشش در استان آگاه نمایند.

  پاسخ به این نظر
 • کرمیدر تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

  دروغ است هیچ اتفاقی نیفتاده است

  پاسخ به این نظر