نماینده دهلران،دره‌شهر،آبدانان و بدره: اقتصاد ما مستعد رانت‌خواری است

نماینه مردم دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی گفت: چون  اقتصاد ما شفاف نیست ، به جایگاهی برای رانت‌خواری و ویژه‌خواری تبدیل شده لذا اصلاح آن ضروری و لازم است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «علی‌محمد احمدی» در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان به مناسب سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: امروز  روز جنگ اراده‌ی ملت‌ها است و ملت ما تاکنون نشان داده که ملتی که اراده  داشته باشد و به قدرت خداوند اتکا کند قطعا پیروز است.

 وی با بیان اینکه آنچه امروز به عنوان پاسداری در نظام اسلامی ایران حائز اهمیت بوده،، زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی است افزود: در دهه‌های گذشته دشمن تمام توان خود را برای نابودی این انقلاب به کار گرفت و با تشویق صدام برای حمله به ایران قصد داشت ایران اسلامی را محو کند اما خوشبختانه با از خودگذشتگی رزمندگان دست خالی برگشت.

 

احمدی ادامه داد: امروز جبهه جنگ اقتصادی بوده و استکبار با تمام توان در این زمینه وارد شده و گستردگی این جنگ اقتصادی  قابل باور نیست.  

 

نماینده مردم  دهلران،دره‌شهر ، بدره و آبدانان  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از 7 سال پیش رهبر انقلاب خطر جنگ تمام عیار اقتصادی را حس می‌کرد لذا با نام گذازری‌های مختلف سعی داشت اقتصاد کشور را زنده و پویا کند خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم کشوری مستقل و با اقتدار داشته باشیم باید اقتصاد را قوی و توانمند کنیم.

 وی با تاکید بر اینکه امروز باید مسیری را دنبال کنیم که مثل دفاع مقدس موجب ارزش و اقتدار نظام شود تصریح کرد: گفتمان اقتصاد مقاومتی باید با درک درست و دقیق عملیاتی شود چرا که راه درمان اقتصاد بیمار جامعه است.

احمدی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال شناسایی نقاط ضعف کشور ما بوده و سعی می‌کند در آن حوزه به مملکت ما ضزربه وارد کند، و اگر هوشیار باشم دشمن را مثل گذشته مایوس خواهیم کرد.

 وی تحریم تجاری، عدم خرید و فروش با دیگر کشورها و بستن دریچه‌های تجارت خارجی با ایران، تحریم سرمایه‌گذاری در سایر کشورها و سرمایه‌برداری ازاولویت‌های دشمن برای زمین‌گیر کردن اقتصاد ایران است که در نتیجه به زانو در آمدن این ملت است که باید هوشیار باشم.

 نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح اقتصاد مقاومتی یک طرح عقلایی مبتنی بر توان داخلی است افزود: اگر این طرح به صورت جدی و دقیق پیاده شود قطعا در امور اقتصادی کشو تاثیر شگرفی خواهد داشت.

 وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های ایران بسیار زیاد است اما باید به دنبال راه نفوذ در عرصه‌های اقتصادی جهان باشیم گفت: جنگ اقتصادی آخرین خاکریز دشمن برای ضربه زدن به ایران اسلامی بوده که اگر به درستی و مثل روزهای سحت خرمشهر مقاومت کنیم قطعا دشمن ناکام خواهد شد.  

 احمدی از مردم خواست هرکس تمکن مالی دارد با انصراف از یارانه به چرخه تولید کشور کمک کند.

 نماینده مردم  ایلام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته 140 هزار میلیارد تومان پول نقد به دست مردم داده‌ایم که بسیار بد بوده است تصریح کرد: اگر فقط 30 درصد این پول را به درستی به سمت تولید هدایت می‌شد الان وضع اقتصادی کشور بهتر بود.  

 وی اصلاح اقتصادی داخلی  را  مهمترین راه نجات این وضعیت عنوان کرد و افزود: متاسفانه اقتصاد ما شفاف نیست و به جایگاهی برای رانت‌خواری و ویژه‌خواری تبدیل شده لذا اصلاح نظام اقتصادی بسیار ضروری و لازم است.

 احمدی پیش‌بینی سیاست‌های دشمن، جلوگیری از وضع تحریم‌های جدید، اتخاذ سیاست‌های کاهش اثر تحریم، درو زدن تحریم‌ها و آگاه‌سازی جامعه در زمینه وضعیت اقتصادی جامعه را مهمترین راهکار مقابله با این وضع عنوان کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز